Welcome to CarolinaVarsity.com Forums

2019 Football schedules
Last Post 03/14/2019 10:59 AM by Jim West. 4 Replies.
Sort:
PrevPrev NextNext
You are not authorized to post a reply.
Author Messages
Jim West Posts:2468
--
03/08/2019 12:10 PM 0
0

As I have time, I'll post the schedules for all of the NCHSAA teams on this thread.

Jim West Posts:2468
--
03/08/2019 12:36 PM 0
0

4A:


Apex

8-23 at Broughton

8-29 at Green Hope

9-6 vs. Sanderson

9-13 vs. Enloe

9-20 vs. Jordan

9-27 vs. Fuquay-Varina

10-4 at Middle Creek

10-11 at Friendship

10-18 Open Date

10-25 at Garner

11-1 vs. Holly Springs

11-8 vs. South Garner


Apex Friendship

8-23 vs. Northwood

8-29 at Cary

9-6 vs. Wakefield

9-13 vs. Panther Creek

9-20 at Athens Drive

9-27 vs. Middle Creek

10-4 at South Garner

10-11 vs. Apex

10-18 at Fuquay-Varina

10-25 at Holly Springs

11-1 Open Date

11-8 vs. Garner


Ardrey Kell

8-23 at Weddington

8-30 vs. East Mecklenburg

9-6 vs. Marvin Ridge

9-13 vs. Independence

9-20 Open Date

9-27 vs. South Mecklenburg

10-4 vs. Harding

10-11 at West Mecklenburg

10-18 vs. Olympic

10-25 at Berry Academy

11-1 at Catawba Ridge (SC)

11-8 at Providence


Ashley

8-23 at South Columbus

8-30 vs. Northside-Jacksonville

9-6 at East Duplin

9-13 vs. South Brunswick

9-20 Open Date

9-27 at West Brunswick

10-4 vs. Hoggard

10-11 vs. North Brunswick

10-18 vs. Topsail

10-25 at New Hanover

11-1 at South Brunswick

11-8 vs. Laney

 

Athens Drive

8-23 at Holly Springs

8-30 at Broughton

9-6 vs. Enloe

9-13 vs. Middle Creek

9-20 vs. Apex Friendship

9-27 vs. Hillside

10-4 Open Date

10-11 vs. Green Hope

10-18 at Riverside

10-25 vs. Panther Creek

11-1 at Jordan

11-8 at Cary


Berry Academy

8-23 vs. Vance

8-30 at Hopewell

9-6 at East Mecklenburg

9-13 vs. Mountain Island Charter

9-20 at West Charlotte

9-27 Open Date

10-4 at Providence

10-11 vs. Olympic

10-18 at West Mecklenburg

10-25 vs. Ardrey Kell

11-1 vs. South Mecklenburg

11-8 at Harding

 

Broughton

8-23 vs. Apex

8-30 vs. Athens Drive

9-6 at Cary

9-13 at Wakefield

9-20 vs. Rolesville

9-27 Open Date

10-4 at SE Raleigh

10-11 vs. Enloe

10-18 at Leesville Road

10-25 vs. Cardinal Gibbons

11-1 at Sanderson

11-8 vs. Millbrook

 

Butler

8-23 at Hough

8-30 at Mallard Creek

9-6 at Richmond County

9-13 vs. Open Date

9-20 Providence

9-27 vs. Rocky River

10-4 vs. Porter Ridge

10-11 at Myers Park

10-18 at Independence

10-25 vs. Hickory Ridge

11-1 vs. Garinger

11-8 at East Mecklenburg

 

Cardinal Gibbons

8-23 at Wake Forest

8-30 vs. Riverside

9-6 at Heritage

9-13 vs. Richmond County

9-20 at Cleveland

9-27 vs. Leesville Road

10-4 Open Date

10-11 at Sanderson

10-18 vs. Millbrook

10-25 at Broughton

11-1 vs. Southeast Raleigh

11-8 at Enloe

 

Cary

8-23 at Southeast Raleigh

8-30 vs. Apex Friendship

9-6 vs. Broughton

9-13 vs. West Brunswick

9-20 vs. Holly Springs

9-27 vs. Green Hope

10-4 at Riverside

10-11 vs. Panther Creek

10-18 at Jordan

10-25 Open Date

11-1 at Hillside

11-8 vs. Athens Drive


Corinth Holders

8-23 at Millbrook

8-30 vs. West Johnston

9-6 vs. Clayton

9-13 Open Date

9-20 at Smithfield-Selma

9-27 vs. Cleveland

10-4 vs. SouthWest Edgecombe

10-11 vs. Heritage

10-18 vs. Wake Forest

10-25 at Wakefield

11-1 vs. Knightdale

11-8 at Rolesville

 

Davie County

8-23 vs. Page

8-30 at North Davidson

9-6 vs. Mooresville

9-13 at West Rowan

9-20 at South Iredell

9-27 vs. A.L. Brown

10-4 Open Date

10-11 vs. RJ Reynolds

10-18 at West Forsyth

10-25 vs. Glenn

11-1 at East Forsyth

11-8 vs. Reagan

 

East Forsyth

8-23 at AC Reynolds

8-30 vs. Southwest Guilford

9-6 at Mount Tabor

9-13 vs. Parkland

9-20 vs. Page

9-27 Open Date

10-4 at Grimsley

10-11 vs West Forsyth

10-18 at Glenn

10-25 at Reagan

11-1 vs. Davie County

11-8 at RJ Reynolds


East Mecklenburg

8-23 at Providence

8-30 at Ardrey Kell

9-6 vs. Berry Academy

9-13 vs. Olympic

9-20 Open Date

9-27 vs. Porter Ridge

10-4 vs. Independence

10-11 vs. Garinger

10-18 at Rocky River

10-25 vs. Myers Park

11-1 at Hickory Ridge

11-8 vs. Butler


Enloe

8-23 at South Garner

8-30 vs. Jordan

9-6 at Athens Drive

9-13 at Apex

9-20 vs. Knightdale

9-27 at Sanderson

10-4 vs. Millbrook

10-11 at Broughton

10-18 vs. Southeast Raleigh

10-25 Open Date

11-1 at Leesville Road

11-8 vs. Cardinal Gibbons

 

Fuquay-Varina

8-23 at Panther Creek

8-30 at Hillside

9-6 vs. Leesville Road

9-13 vs. Cleveland

9-20 vs. Clayton

9-27 at Apex

10-4 Open Date

10-11 at Holly Springs

10-18 vs. Friendship

10-25 at South Garner

11-1 vs. Garner

11-8 vs. Middle Creek


Garinger

8-23 vs. West Charlotte

8-30 vs. Harding

9-6 at West Mecklenburg

9-13 at Hopewell

9-20 Open Date

9-27 vs. Myers Park

10-4 at Hickory Ridge

10-11 vs. East Mecklenburg

10-18 at Porter Ridge

10-25 at Independence

11-1 at Butler

11-8 vs. Rocky River

 

Garner

8-23 at Sanderson

8-30 at Cleveland

9-6 vs. Millbrook

9-13 at Cleveland

9-20 vs. Wake Forest

9-27 Open Date

10-4 vs. Holly Springs

10-11 at Middle Creek

10-18 at South Garner

10-25 vs. Apex

11-1 at Fuquay-Varina

11-8 at Friendship

 

Glenn

8-23 at Ledford

8-30 at Mount Tabor

9-6 vs. Parkland

9-13 at North Forsyth

9-20 Open Date

9-27 at High Point Central

10-4 vs. Ragsdale

10-11 at Reagan

10-18 vs. East Forsyth

10-25 at Davie County

11-1 vs. RJ Reynolds

11-8 vs. West Forsyth


Green Hope

8-23 at Ashbrook

8-30 vs. Apex

9-6 at Holly Springs

9-13 at Triton

9-20 vs. Sanderson

9-27 at Cary

10-4 vs. Panther Creek

10-11 at Athens Drive

10-18 Open Date

10-25 vs. Hillside

11-1 vs. Riverside

11-8 @ Jordan

 

Grimsley

8-23 vs. Northern Guilford

8-30 at Asheboro

9-6 vs. Eastern Guilford

9-13 vs. Southeast Guilford

9-20 at Ben Smith

9-27 at Knightdale

10-4 vs. East Forsyth

10-11 vs. High Point Central

10-18 at Northwest Guilford

10-25 Open Date

11-1 vs. Ragsdale

11-8 at Page


Harding

8-23 vs. Hopewell

8-30 at Garinger

9-6 at West Charlotte

9-13 vs. Rocky River

9-20 at North Mecklenburg

9-27 vs. Olympic

10-4 at Ardrey Kell

10-11 Open Date

10-18 at South Mecklenburg

10-25 vs. Providence

11-1 at West Mecklenburg

11-8 vs. Berry Academy

 

Heritage

8-23 at Middle Creek

8-30 vs. South Garner

9-6 vs. Cardinal Gibbons

9-13 at Sanderson

9-20 vs. Millbrook

9-27 at Clayton

10-4 Open Date

10-11 at Corinth-Holders

10-18 vs. Wakefield

10-25 at Knightdale

11-1 vs. Rolesville

11-8 at Wake Forest


Hickory Ridge

8-23 at Central Cabarrus

8-30 vs. Concord

9-6 vs. Cox Mill

9-13 Open Date

9-20 at Northwest Cabarrus

9-27 at Independence

10-4 vs. Garinger

10-11 vs. Rocky River

10-18 at Myers Park

10-25 at Butler

11-1 vs. East Mecklenburg

11-8 at Porter Ridge

 

High Point Central

8-23 vs. Reidsville

8-30 at Parkland

9-6 at Southwest Guilford

9-13 vs. West Forsyth

9-20 at TW Andrews

9-27 vs. Glenn

10-4 at RJ Reynolds

10-11 at Grimsley

10-18 Open Date

10-25 at Page

11-1 vs. Northwest Guilford

11-8 vs. Ragsdale


Hillside

8-23 at Northern Durham 

8-30 vs. Fuquay-Varina 

9-6 vs. Southern Durham 

9-13 at Dudley 

9-20 Open Date 

9-27 at Athens Drive 

10-4 at Jordan 

10-11 vs. Riverside 

10-18 at Panther Creek 

10-25 at Green Hope 

11-1 vs. Cary 

11-8 vs. Holly Springs

 

Hoggard

8-23 vs. South Robeson

8-30 at Scotland

9-6 Open Date

9-13 at Carolina Forest School

9-20 vs. Purnell Swett

9-27 vs. South Brunswick

10-4 at Ashley

10-11 at West Brunswick

10-18 vs. Laney

10-25 vs. North Brunswick

11-1 at Topsail

11-8 vs. New Hanover


Hoke County

8-23 at Southern Lee

8-30 vs. EE Smith

9-6 at Westover

9-13 vs. Lee County

9-20 Open Date

9-27 at Lumberton

10-4 vs. 71st

10-11 at Scotland

10-18 vs. Richmond

10-25 at Jack Britt

11-1 vs. Purnell Swett

11-8 vs. Pinecrest


Holly Springs

8-23 vs. Athens Drive

8-29 vs. South Johnston

9-6 vs. Green Hope

9-13 Open Date

9-20 at Cary

9-27 vs. South Garner

10-4 at Garner

10-11 vs. Fuquay Varina

10-18 at Middle Creek

10-25 vs. Friendship

11-1 at Apex

11-8 at Hillside


Hopewell

8-23 at Harding

8-30 vs. Berry Academy

9-6 Open Date

9-13 vs. Garinger

9-20 vs. West Mecklenburg

9-27 at Hough

10-4 at Vance

10-11 vs. North Mecklenburg

10-18 vs. Mallard Creek

10-25 at Mooresville

11-1 at Lake Norman

11-8 vs. West Charlotte


Hough

8-23 vs. Butler

8-30 at Providence

9-6 at Brynes (SC)

9-13 Open Date

9-20 vs. Myers Park

9-27 vs. Hopewell

10-4 at Mooresville

10-11 vs. Lake Norman

10-18 at North Mecklenburg

10-25 vs. West Charlotte

11-1 at Mallard Creek

11-8 vs. Vance

 

Independence

8-23 at North Mecklenburg

8-30 at South Mecklenburg

9-6 at Olympic

9-13 at Ardrey Kell

9-20 Open Date

9-27 vs. Hickory Ridge

10-4 at East Mecklenburg

10-11 at Porter Ridge

10-18 vs. Butler

10-25 vs. Garinger

11-1 at Rocky River

11-8 vs. Myers Park


Jack Britt

8-23 at South View

8-30 vs. Terry Sanford

9-6 vs. Pine Forest

9-13 Open Date

9-20 at New Hanover

9-27 vs. Scotland

10-4 at Lumberton

10-11 vs. Richmond County

10-18 at Purnell Swett

10-25 vs. Hoke County

11-1 at Pinecrest

11-8 at Seventy-First


Jordan

8-23 at Person

8-30 at Enloe

9-6 vs. Northern Durham

9-13 vs. Chapel Hill

9-20 at Apex

9-27 at Panther Creek

10-4 vs. Hillside

10-11 Open Date

10-18 vs. Cary

10-25 at Riverside-Durham

11-1 vs. Athens Drive

11-8 vs. Green Hope


Knightdale

8-23 vs. South Granville

8-30 vs. East Wake

9-6 at South Garner

9-13 vs. West Johnston

9-20 at Enloe

9-27 vs. Grimsley

10-4 Open Date

10-11 at Wake Forest

10-18 at Rolesville

10-25 vs. Heritage

11-1 at Corinth Holders

11-8 vs. Wakefield 

 

Lake Norman

8-23 vs. Cox Mill

8-30 vs. Statesville

9-6 at South Iredell

9-13 at North Iredell

9-20 Open Date

9-27 vs. West Charlotte

10-4 at Mallard Creek

10-11 at Hough

10-18 vs. Mooresville

10-25 at Vance

11-1 vs. Hopewell

11-8 vs. North Mecklenburg

 

Laney

8-23 at Northside-Jacksonville

8-30 vs. Rose

9-6 at Jacksonville

9-13 Open Date

9-20 at Lumberton

9-27 at Topsail

10-4 vs. West Brunswick

10-11 vs. New Hanover

10-18 at Hoggard

10-25 vs. South Brunswick

11-1 vs. North Brunswick

11-8 at Ashley

 

Leesville Road

8-23 vs. Wakefield

8-30 at Panther Creek

9-6 at Fuquay-Varina

9-13 vs. Cummings

9-27 at Cardinal Gibbons

10-4 vs. Sanderson

10-11 at Millbrook

10-18 vs. Broughton

10-25 at Southeast Raleigh

11-1 vs. Enloe

 

Lumberton

8-23 vs. Terry Sanford

8-30 at Pine Forest

9-6 vs. Cape Fear

9-13 Open Date

9-20 vs. Laney

9-27 vs. Hoke County

10-4 vs. Britt

10-11 at Seventy-First

10-18 at Pinecrest

10-25 at Richmond County

11-1 vs. Scotland

11-8 at Purnell Swett

 

Mallard Creek

8-23 at Dutch Fork (SC)

8-30 vs. Butler

9-6 at Rocky River

9-13 at Gaffney (SC)

9-20 Open Date

9-27 at Vance

10-4 vs. Lake Norman

10-11 vs West Charlotte

10-18 at Hopewell

10-25 vs. North Mecklenburg

11-1 vs. Hough

11-8 at Mooresville


McDowell County

8-23 at R-S Central

8-30 vs. East Burke

9-6 at Patton

9-13 vs. Mitchell

9-27 vs. Hickory

10-4 at St. Stephens

10-11 vs. South Caldwell

10-18 at Alexander Central

10-25 at Watauga

11-8 vs. Freedom

 

Middle Creek

8-23 vs. Heritage

8-30 at Southeast Raleigh

9-6 at Wake Forest

9-13 at Athens Drive

9-20 vs. Panther Creek

9-27 at Friendship

10-4 at Apex

10-11 vs. Garner

10-18 vs. Holly Springs

10-25 Open Date

11-1 vs. South Garner

11-8 at Fuquay-Varina

 

Millbrook

8-23 vs. Corinth Holders

8-30 at Wakefield

9-6  at Garner

9-13 vs. Wake Forest

9-20 at Heritage

9-27 vs. Southeast Raleigh

10-4 at Enloe

10-11 vs. Leesville Road

10-18 at Cardinal Gibbons

10-25 vs. Sanderson

11-1 Open Date

11-8 at Broughton

 

Mooresville

8-23 vs. West Rowan

8-30 vs. West Forsyth

9-6 at Davie County

9-13 at A.L. Brown

9-20 Open Date

9-27 at North Mecklenburg

10-4 vs. Hough

10-11 vs. Vance

10-18 at Lake Norman

10-25 vs. Hopewell

11-1 at West Charlotte

11-8 vs. Mallard Creek

 

Myers Park

8-23 vs. Olympic

8-30 Open Date

9-6 vs. Providence

9-13 at South Mecklenburg

9-20 at Hough

9-27 at Garinger

10-4 at Rocky River

10-11 vs. Butler

10-18 vs. Hickory Ridge

10-25 at East Mecklenburg

11-1 vs. Porter Ridge

11-8 at Independence

 

New Bern

8-23 vs. Goldsboro

8-30 vs. Havelock

9-6 Open Date

9-13 at Washington County

9-20 at Jacksonville

9-27 vs. Rose

10-4 at Conley

10-11 vs. C.B. Aycock

10-18 at Eastern Wayne

10-25 vs. South Central

11-1 vs. Southern Wayne

11-8 at West Craven


North Mecklenburg

8-23 vs. Independence

8-30 at Olympic

9-6 at West Forsyth

9-13 Open Date

9-20 vs. Harding

9-27 vs. Mooresville

10-4 at West Charlotte

10-11 vs. Hopewell

10-18 vs. Hough

10-25 at Mallard Creek

11-1 vs. Vance

11-8 at Lake Norman 

 

Northwest Guilford

8-23 at Ben Smith

8-30 vs. Western Guilford

9-6 at Southeast Guilford

9-13 at Northern Guilford

9-20 vs. Southwest Guilford

9-27 Open Date

10-4 vs. Reagan

10-11 vs. Page

10-18 vs. Grimsley

10-25 at Ragsdale

11-1 at High Point Central

11-8 at Asheboro


Olympic

8-23 at Myers Park

8-30 vs. North Mecklenburg

9-6 vs. Independence

9-13 at East Mecklenburg

9-20 vs. Alexander Central

9-27 at Harding

10-4 vs. South Mecklenburg

10-11 at Berry

10-18 at Ardrey Kell

10-25 vs. West Mecklenburg

11-1 vs. Providence

11-8 Open Date

 

Overhills

8-23 at Triton

8-30 vs. Harnett Central

9-6 at Western Harnett

9-13 at Pine Forest

9-20 vs. EE Smith

9-27 at Cape Fear

10-4 vs. Terry Sanford

10-11 Open Date

10-18 at Gray's Creek

10-25 vs. Douglas Byrd

11-1 at Westover

11-8 vs. South View


Page

8-23 at Davie County

8-30 vs. Northern Guilford

9-6 at Dudley

9-13 at Eastern Guilford

9-20 at East Forsyth

9-27 vs. Highland Springs (VA)

10-4 vs. West Forsyth

10-11 at Northwest Guilford

10-18 at Ragsdale

10-25 vs. High Point Central

11-1 Open Date

11-8 vs. Grimsley


Panther Creek

8-23 vs. Fuquay-Varina

8-30 vs. Leesville Road

9-6 at Havelock

9-13 at Friendship

9-20 at Middle Creek

9-27 vs. Jordan

10-4 at Green Hope

10-11 at Cary

10-18 vs. Hillside

10-25 at Athens Drive

11-1 Open Date

11-8 vs Riverside

 

Pine Forest

8-23 at Purnell Swett

8-30 vs. Lumberton

9-6 at Jack Britt

9-13 vs. Overhills

9-20 at Gray's Creek

9-27 vs. Douglas Byrd

10-4 at Westover

10-11 vs. South View

10-18 Open Date

10-25 at EE Smith

11-1 vs. Cape Fear

11-8 at Terry Sanford

 

Pinecrest

8-23 vs. Concord

8-30 vs. Southern Lee

9-6 at RJ Reynolds

9-13 at Union Pines

9-20 Open Date

9-27 vs. Seventy-First

10-4 at Richmond County

10-11 vs. Purnell Swett

10-18 vs. Lumberton

10-25 at Scotland

11-1 vs. Britt

11-8 at Hoke County
 

Porter Ridge

8-23 vs. Marvin Ridge

8-30 vs. Weddington

9-6 at Piedmont

9-13 at Sun Valley

9-20 Open Date

9-27 at East Mecklenburg

10-4 vs. Butler

10-11 at Independence

10-18 vs. Garinger

10-25 at Rocky River

11-1 vs. Myers Park

11-8 at Hickory Ridge


Providence

8-23 vs. East Mecklenburg

8-30 vs. Hough

9-6 at Myers Park

9-13 vs. Central Cabarrus

9-20 at Butler

9-27 vs. West Mecklenburg

10-4 vs. Berry Academy

10-11 at South Mecklenburg

10-18 Open Date

10-25 at Harding

11-1 at Olympic

11-8 vs. Ardrey Kell

 

Purnell Swett

8-23 vs. Pine Forest

8-30 vs. Dillon, SC

9-6 vs. South View

9-13 Open Date

9-20 at Hoggard

9-27 at Richmond County

10-4 vs. Scotland

10-11 at Pinecrest

10-18 vs. Britt

10-25 at 71st

11-1 at Hoke

11-8 vs. Lumberton

 

Ragsdale

8-23 vs. Southern Guilford

8-30 vs. Dudley

9-6 at Northern Guilford

9-13 at Southwest Guilford

9-20 at Northeast Guilford

9-27 vs. Mount Tabor

10-4 at Glenn

10-11 Open Date

10-18 vs. Page

10-25 vs. Northwest Guilford

11-1 at Grimsley

11-8 at High Point Central

 

RJ Reynolds

8-23 at Southwest Guilford

8-30 at Orange

9-6 vs. Pinecrest

9-13 vs. Mount Tabor

9-20 at North Forsyth

9-27 Open Date

10-4 vs. High Point Central

10-11 at Davie County

10-18 vs. Reagan

10-25 vs. West Forsyth

11-1 at Glenn

11-8 vs. East Forsyth
 

Reagan

8-23 at Mount Tabor

8-30 vs. North Forsyth

9-6 vs. Watauga

9-13 Open Date

9-20 at Hickory

9-27 vs. Parkland

10-4 at Northwest Guilford

10-11 vs. Glenn

10-18 at RJ Reynolds

10-25 vs. East Forsyth

11-1 at West Forsyth

11-8 at Davie County

 

Richmond County

8-23 Clayton

8-30 at Anson

9-6 David Butler

9-13 at Cardinal Gibbons

9-20 Open Date

9-27 Purnell Swett

10-4 Pinecrest

10-11 at Jack Britt

10-18 at Hoke County

10-25 Lumberton

11-1 Seventy First

11-8 at Scotland


Riverside-Durham

8-23 vs. Chapel Hill

8-30 at Cardinal Gibbons

9-6 at Person

9-13 vs. Northern Durham

9-20 vs. Orange

9-27 Open Date

10-4 vs. Cary

10-11 at Hillside

10-18 vs. Athens Drive

10-25 vs. Jordan

11-1 at Green Hope

11-8 at Panther Creek


Rocky River

8-23 vs. West Mecklenburg

8-30 at Hunter Huss

9-6 vs. Mallard Creek

9-13 at Harding

9-20 Open Date

9-27 at Butler

10-4 vs. Myers Park

10-11 at Hickory Ridge

10-18 vs. East Mecklenburg

10-25 at Porter Ridge

11-1 vs. Independence

11-8 at Garinger


Rolesville

8-23 vs. Franklinton

8-30 vs. Fike

9-6 at East Wake

9-13 vs. South Garner

9-20 at Broughton

9-27 vs. Terry Sanford

10-4 Open Date

10-11 at Wakefield

10-18 vs. Knightdale

10-25 at Wake Forest

11-1 at Heritage

11-8 vs. Corinth Holders
 

Sanderson

8-23 vs. Garner

8-30 vs. South Granville

9-6 at Apex

9-13 vs. Heritage

9-20 at Green Hope

9-27 vs. Enloe

10-4 at Leesville Road

10-11 vs. Cardinal Gibbons

10-18 Open Date

10-25 at Millbrook

11-1 vs. Broughton

11-8 at SE Raleigh

 

Scotland

8-23 vs. Southeast Guilford

8-30 vs. Hoggard

9-6 at Marlboro County, SC

9-13 at Conley

9-20 Open Date

9-27 at Jack Britt

10-4 at Purnell Swett

10-11 vs. Hoke

10-18 vs. Seventy-First

10-25 vs. Pinecrest

11-1 at Lumberton

11-8 vs. Richmond County

 

Seventy-First

8-23 vs. Westover

8-30 at Cape Fear

9-6 at EE Smith

9-13 vs. Southern Durham

9-20 Open Date

9-27 at Pinecrest

10-4 at Hoke County

10-11 vs. Lumberton

10-18 at Scotland

10-25 vs. Purnell Swett

11-1 at Richmond County

11-8 vs. Jack Britt

 

South Caldwell

8-23 vs. West Caldwell

8-30 at Maiden

9-6 vs. Bandys

9-13 at Hibriten

9-20 at R-S Central

9-27 at Watauga

10-4 Open Date

10-11 at McDowell

10-18 vs. Freedom

10-25 at Hickory

11-1 at St. Stephens

11-8 vs. Alexander Central


South Central

8-23 vs. Greene Central

8-30 at West Craven

9-6 at SouthWest Edgecombe

9-13 at North Pitt

9-20 vs. Hertford County

9-27 at CB Aycock

10-4 vs. Eastern Wayne

10-11 Open Date

10-18 vs. Southern Wayne

10-25 at New Bern

11-1 at Rose

11-8 vs. Conley

 

South Garner

8-23 vs. Enloe

8-30 vs. Heritage

9-6 vs. Knightdale

9-13 at Rolesville

9-20 vs. Southeast Raleigh

9-27 at Holly Springs

10-4 vs. Friendship

10-11 Open Date

10-18 vs. Garner

10-25 vs. Fuquay-Varina

11-1 at Middle Creek

11-8 at Apex

 

South Mecklenburg

8-23 at Charlotte Catholic

8-30 at Independence

9-6 vs. Weddington

9-13 vs. Myers Park

9-20 at Vance

9-27 at Ardrey Kell

10-4 at Olympic

10-11 vs. Providence

10-18 vs. Harding

10-25 Open Date

11-1 at Berry Academy

11-8 vs. West Mecklenburg

 

South View

8-23 vs. Jack Britt

8-30 vs. Triton

9-6 at Purnell Swett

9-13 vs. Gray's Creek

9-20 at Douglas Byrd

9-27 vs. Westover

10-4 Open Date

10-11 at Pine Forest

10-18 vs. EE Smith

10-25 at Cape Fear

11-1 vs. Terry Sanford

11-8 at Overhills

 

Southeast Raleigh

8-23 vs. Cary

8-30 vs. Middle Creek

9-6 at Cleveland

9-13 vs. Harnett Central

9-20 at South Garner

9-27 at Millbrook

10-4 vs. Broughton

10-11 Open Date

10-18 at Enloe

10-25 vs. Leesville Road

11-1 at Cardinal Gibbons

11-8 vs. Sanderson


Wake Forest

8-23 vs. Cardinal Gibbons

8-30 at Clayton

9-6 vs. Middle Creek

9-13 at Millbrook

9-20 at Garner

9-27 vs. Wallace-Rose Hill

10-4 Open Date

10-11 vs. Knightdale

10-18 at Corinth Holders

10-25 vs. Rolesville

11-1 at Wakefield

11-8 vs. Heritage

 

Wakefield

8-23 at Leesville Road

8-30 vs. Millbrook

9-6 at Apex Friendship

9-13 vs. Broughton

9-20 at Southern Durham

9-27 vs. Ben Smith

10-4 Open Date

10-11 vs. Rolesville

10-18 at Heritage

10-25 vs. Corinth Holders

11-1 vs. Wake Forest

11-8 at Knightdale

 

West Charlotte

8-23 at Garinger

8-30 at West Mecklenburg

9-6 vs. Harding

9-13 Open Date

9-20 vs. Berry Academy

9-27 at Lake Norman

10-4 vs. North Mecklenburg

10-11 at Mallard Creek

10-18 vs. Vance

10-25 at Hough

11-1 vs. Mooresville

11-8 at Hopewell

 

West Forsyth

8-23 vs. Dudley

8-30 at Mooresville

9-6 vs. North Mecklenburg

9-13 at High Point Central

9-20 vs. Mount Tabor

9-27 Open Date

10-4 at Page

10-11 at East Forsyth

10-18 vs. Davie County

10-25 at RJ Reynolds

11-1 vs. Reagan

11-8 at Glenn


West Mecklenburg

8-23 at Rocky River

8-30 vs. West Charlotte

9-6 vs. Garinger

9-13 vs. Kings Mountain

9-20 at Hopewell

9-27 at Providence

10-4 Open Date

10-11 vs. Ardrey Kell

10-18 vs. Berry Academy

10-25 at Olympic

11-1 vs. Harding

11-8 at South Mecklenburg

 

Zebulon B. Vance

8-23 at Berry Academy

8-30 at Heritage (Lynchburg, VA)

9-6 vs. Hunter Huss

9-13 Open Date

9-20 vs. South Mecklenburg

9-27 vs. Mallard Creek

10-4 vs. Hopewell

10-11 at Mooresville

10-18 at West Charlotte

10-25 vs. Lake Norman

11-1 at North Mecklenburg

11-8 at Hough

Jim West Posts:2468
--
03/08/2019 1:18 PM 0
0

3A:
 

AC Reynolds

8-23 vs. East Forsyth

8-30 at Shelby

9-6 at Owen

9-13 vs. Erwin

9-20 at Enka

9-27 vs. North Henderson

10-4 at Tuscola

10-11 Open Date

10-18 vs. Asheville

10-25 at North Buncombe

11-1 vs. West Henderson

11-8 at TC Roberson


A.L. Brown

8-30 vs. Ashbrook

9-13 vs. Mooresville

9-20 at West Rowan

9-27 at Davie County

10-4 vs. Jesse Carson

10-11 vs. Central Cabarrus

10-18 at Cox Mill

10-25 at Northwest Cabarrus

11-1 vs. Jay M. Robinson

11-8 vs. Concord

 

Alexander Central

8-23 at Hibriten

8-30 at Wilkes Central

9-6 vs. Statesville

9-13 vs. South Iredell

9-20 vs. Olympic

9-27 Open Date

10-4 vs. Watauga

10-11 at Freedom

10-18 vs. McDowell

10-25 vs. St. Stephens

11-1 at Hickory

11-8 at South Caldwell

 

Ashbrook

8-23 vs. Green Hope

8-30 at AL Brown

9-6 vs. East Lincoln

9-13 vs. Clover SC

9-20 at Watauga

9-27 Open Date

10-4 vs. Forestview

10-11 vs. Crest

10-18 at Kings Mountain

10-25 at Stuart Cramer

11-1 vs. North Gaston

11-8 at Hunter Huss
 

Asheboro

8-23 at Randleman

8-30 vs. Grimsley

9-6 at Wheatmore

9-13 vs. Eastern Randolph

9-20 Open Date

9-27 at Southeast Guilford

10-4 vs. Southern Alamance

10-11 at Eastern Guilford

10-18 at Southern Guilford

10-25 at Walter Williams

11-1 vs. Southwestern Randolph

11-8 vs. Northwest Guilford

 

Asheville

8-23 vs. Franklin

8-30 at Burns

9-6 vs. Hendersonville

9-13 vs. TC Roberson

9-20 at Erwin

9-27 vs. Enka

10-4 at North Henderson

10-11 vs. Tuscola

10-18 at AC Reynolds

10-25 Open Date

11-1 vs. North Buncombe

11-8 at West Henderson

 

Aycock

8-23 vs. Rosewood

8-30 at Greene Central

9-6 vs. Hunt

9-13 at Goldsboro

9-20 vs. North Johnston

9-27 vs. South Central

10-4 vs. Southern Wayne

10-11 at New Bern

10-18 vs. Rose

10-25 at Conley

11-1 Open Date

11-8 at Eastern Wayne

 

Ben Smith

8-23 vs. Northwest Guilford

8-30 vs. Northeast Guilford

9-6 vs. TW Andrews

9-13 at Southern Guilford

9-20 vs. Grimsley

9-27 at Wakefield

10-4 Open Date

10-11 at Dudley

10-18 vs. Southwest Guilford

10-25 at Mount Tabor

11-1 at Western Guilford

11-8 vs. Parkland

 

Cape Fear

8-23 at Clinton

8-30 vs. Seventy-First

9-6 at Lumberton

9-13 Open Date

9-20 at Terry Sanford

9-27 vs. Overhills

10-4 at Gray's Creek

10-11 vs. Douglas Byrd

10-18 at Westover

10-25 vs. South View

11-1 at Pine Forest

11-8 vs. E.E. Smith

 

Cedar Ridge

8-23 vs. Carrboro

8-30 Open Date

9-6 vs. Bartlett Yancey

9-13 at Southern Lee

9-20 at Providence Grove

9-27 at Northwood

10-4 vs. Northern Durham

10-11 vs. Chapel Hill

10-18 at East Chapel Hill

10-25 at Southern Durham

11-1 vs. Orange

11-8 at Vance County

 

Central Cabarrus

8-23 vs. Hickory Ridge

8-30 vs. Sun Valley

9-6 at Mount Pleasant

9-13 at Providence

9-20 vs. Hunter Huss

9-27 vs. Clinton

10-4 Open Date

10-11 at A.L. Brown

10-18 vs. Northwest Cabarrus

10-25 vs. Concord

11-1 at Cox Mill

11-8 at Jay M. Robinson

 

Chapel Hill

8-23 at Riverside

8-30 at Bartlett Yancey

9-6 vs. Carrboro

9-13 at Jordan

9-20 Open Date

9-27 vs Vance County

10-4 vs. Northwood

10-11 at Cedar Ridge

10-18 at Northern Durham

10-25 vs. East Chapel Hill

11-1 vs. Southern Durham

11-8 at Orange

 

Charlotte Catholic

8-23 vs. South Mecklenburg

8-30 at Good Counsel (MD)

9-6 vs. Archbishop Rummel (LA)

9-13 at Country Day

9-20 Open Date

9-27 vs. Monroe

10-4 at Weddington

10-11 at Sun Valley

10-18 vs. Piedmont

10-25 at Parkwood

11-1 vs. Cuthbertson

11-8 at Marvin Ridge

 

Clayton

8-23 at Richmond County

8-30 vs. Wake Forest

9-6 at Corinth Holders

9-13 vs. Garner

9-20 at Fuquay-Varina

9-27 vs. Heritage

10-4 Open Date

10-11 at South Johnston

10-18 at East Wake

10-25 vs. Cleveland

11-1 at Smithfield-Selma

11-8 vs. West Johnston

 

Cleveland

8-23 at Southern Durham

8-30 vs. Garner

9-6 vs. Southeast Raleigh

9-13 at Fuquay-Varina

9-20 vs. Cardinal Gibbons

9-27 at Corinth Holders

10-4 Open Date

10-11 at East Wake

10-18 vs. Smithfield-Selma

10-25 at Clayton

11-1 at West Johnston

11-8 vs. South Johnston

 

Concord

8-23 at Pinecrest

8-30 at Hickory Ridge

9-6 vs. Sun Valley

9-13 vs. Mount Pleasant

9-20 at Statesville

9-27 Open Date

10-4 vs. West Rowan

10-11 at Cox Mill

10-18 vs. Jay M. Robinson

10-25 at Central Cabarrus

11-1 vs. Northwest Cabarrus

11-8 at A.L. Brown

 

Conley

8-23 at Northeastern

8-30 at Rocky Mount

9-6 vs. Washington

9-13 vs. Scotland

9-20 at West Carteret

9-27 at Southern Wayne

10-4 vs. New Bern

10-11 vs. Rose

10-18 Open Date

10-25 vs. Aycock

11-1 at Eastern Wayne

11-8 at South Central

 

Cox Mill

8-23 at Lake Norman

8-30 vs. Parkwood

9-6 at West Rowan

9-13 at Hickory Ridge

9-20 Open Date

9-27 at Mount Pleasant

10-4 vs. Northwest Cabarrus

10-11 vs. Concord

10-18 vs. AL Brown

10-25 at JM Robinson

11-1 vs. Central Cabarrus

11-8 at Northwest Cabarrus

 

Crest

8-23 vs. South Point

8-30 at TC Roberson

9-6 at Burns

9-13 at Shelby

9-20 vs. Freedom

9-27 at Forestview

10-4 vs. Stuart Cramer

10-11 at Ashbrook

10-18 vs. Hunter Huss

10-25 at North Gaston

11-1 Open Date

11-8 vs. Kings Mountain

 

Cuthbertson

8-23 at South Iredell

8-30 vs. Metrolina Christian

9-6 vs. Anson

9-13 at Jay M. Robinson

9-20 Open Date

9-27 vs. Parkwood

10-4 at Piedmont

10-11 at Monroe

10-18 vs. Marvin Ridge

10-25 vs. Sun Valley

11-1 at Charlotte Catholic

11-8 at Weddington

 

Douglas Byrd

8-23 at Western Harnett

8-30 Open Date

9-6 vs. Lee County

9-13 at Westover

9-20 vs. South View

9-27 at Pine Forest

10-4 vs. E.E. Smith

10-11 at Cape Fear

10-18 vs. Terry Sanford

10-25 at Overhills

11-1 vs. Gray's Creek

11-8 Open Date

 

Dudley

8-23 at West Forsyth

8-30 at Ragsdale

9-6 vs. Page

9-13 vs. Hillside

9-20 at Southeast Guilford

9-27 vs. South Iredell

10-4 Open Date

10-11 vs. Ben Smith

10-18 at Mount Tabor

10-25 vs. Parkland

11-1 at Southwest Guilford

11-8 at Western Guilford

 

E.E. Smith

8-23 at Lee County

8-30 at Hoke County

9-6 vs. Seventy-First

9-13 vs. Terry Sanford

9-20 at Overhills

9-27 vs. Gray's Creek

10-4 at Douglas Byrd

10-11 vs. Westover

10-18 at South View

10-25 vs. Pine Forest

11-1 Open Date

11-8 at Cape Fear

 

East Chapel Hill

8-23 at Hobbton

8-30 at Carrboro

9-6 at Nash Central

9-13 vs. Bartlett Yancey

9-20 Open Date

9-27 at Orange 

10-4 vs. Vance County

10-11 at Northwood

10-18 vs Cedar Ridge

10-25 at Chapel Hill

11-1 vs. Northern Durham

11-8 at Southern Durham

 

East Rowan

8-23 at North Stanly

8-30 vs. East Lincoln

9-6 at South Rowan

9-13 Open Date

9-20 vs. North Rowan

9-27 at West Stanly

10-4 vs. Mount Pleasant

10-11 vs West Rowan

10-18 vs. Jesse Carson

10-25 at South Iredell

11-1 at Statesville

11-8 vs. North Iredell

 

East Wake

8-23 vs. Northern Nash

8-30 at Knightdale

9-6 vs. Rolesville

9-13 vs. Hunt

9-20 at Harnett Central

9-27 vs. North Pitt

10-4 Open Date

10-11 vs. Cleveland

10-18 vs. Clayton

10-25 at West Johnston

11-1 at South Johnston

11-8 vs. Smithfield-Selma

 

Eastern Alamance

8-23 at Graham

8-30 at Cummings

9-6 vs. Walter Williams

9-13 vs. Southern Alamance

9-20 Open Date

9-27 vs. Northeast Guilford

10-4 at Person

10-11 at Northern Guilford

10-18 vs. Rockingham County

10-25 at Morehead

11-1 at Western Alamance

11-8 vs. McMichael

 

Eastern Guilford

8-23 at Northeast Guilford

8-30 vs. Trinity

9-6 at Grimsley

9-13 vs. Page

9-20 at Reidsville

9-27 vs. Walter Williams

10-4 at Southwestern Randolph

10-11 vs. Asheboro

10-18 at Southeast Guilford

10-25 vs. Southern Alamance

11-1 Open Date

11-8 at Southern Guilford

 

Eastern Wayne

8-23 at Hunt

8-30 vs. Goldsboro

9-13 at Greene Central

9-20 at North Lenoir

10-4 at South Central

10-11 at Southern Wayne

10-18 vs. New Bern

10-25 at Rose

11-1 vs. Conley

11-8 vs. Aycock

 

Enka

8-23 at Rosman

8-30 at Pisgah

9-6 vs. Swain County

9-13 at Tuscola

9-20 vs AC Reynolds

9-27 at Asheville

10-4 vs. North Buncombe

10-11 at West Henderson

10-18 vs TC Roberson

10-25 at Erwin

11-1 Open Date

11-8 vs. North Henderson

 

Erwin

8-23 vs. Mitchell

8-30 at Mountain Heritage

9-13 at AC Reynolds

9-20 vs. Asheville

9-27 at North Buncombe

10-4 vs. West Henderson

10-11 at TC Roberson

10-25 vs. Enka

11-1 at North Henderson

11-8 vs. Tuscola

 

Fike

8-23 at Rose

8-30 at Rolesville

9-6 vs. Kinston

9-13 vs. Beddingfield

9-20 at Lee County

9-27 at Triton

10-4 Open Date

10-11 vs. Southern Nash

10-18 at Franklinton

10-25 vs. Rocky Mount

11-1 at Northern Nash

11-8 vs. Hunt

 

Forestview

8-23 vs. Northwest Cabarrus

8-30 at Clover, SC

9-6 at Bessemer City

9-13 vs. South Point

9-20 Open Date

9-27 vs. Crest

10-4 at Ashbrook

10-11 at North Gaston

10-18 at Catawba Ridge (SC)

10-25 vs. Hunter Huss

11-1 at Kings Mountain

11-8 vs. Stuart Cramer

 

Franklinton

8-23 at Rolesville

8-30 vs. Bunn

9-6 at Louisburg

9-13 vs. South Johnston

9-20 at Southern Lee

9-27 vs. South Granville

10-4 Open Date

10-11 at Rocky Mount

10-18 vs. Fike

10-25 vs. Northern Nash

11-1 at Hunt

11-8 at Southern Nash

 

Freedom

8-23 vs. Shelby

8-30 at Draughn

9-6 vs. East Burke

9-13 at Patton

9-20 at Crest

9-27 vs. St. Stephens

10-4 at Hickory

10-11 vs. Alexander Central

10-18 at South Caldwell

10-25 Open Date

11-1 vs. Watauga

11-8 at McDowell

 

Gray's Creek

8-23 at South Johnston

8-30 at Fairmont

9-6 vs. West Johnston

9-13 at South View

9-20 vs. Pine Forest

9-27 at EE Smith

10-4 vs. Cape Fear

10-11 at Terry Sanford

10-18 vs. Overhills

10-25 Open Date

11-1 at Douglas Byrd

11-8 vs. Westover

 

Harnett Central

8-23 vs. West Johnston

8-30 at Overhills

9-6 at Midway

9-13 at Southeast Raleigh

9-20 vs. East Wake

9-27 vs. Smithfield-Selma

10-4 Open Date

10-11 at Union Pines

10-18 vs. Western Harnett

10-25 vs. Lee County

11-1 at Southern Lee

11-8 vs. Triton

 

Havelock

8-23 at Dillon, SC

8-30 at New Bern

9-6 vs. Panther Creek

9-13 vs. Wallace-Rose Hill

9-20 vs. West Craven

10-11 at West Carteret

10-18 at White Oak

10-25 vs. Northside-Jacksonville

11-1 at Swansboro

11-8 vs. Jacksonville

 

Hickory

8-23 vs. Statesville

8-30 vs. Hibriten

9-6 vs. Newton-Conover

9-13 at Hunter Huss

9-20 vs. Reagan

9-27 at McDowell

10-4 vs. Freedom

10-11 at Watauga

10-18 Open Date

10-25 at South Caldwell

11-1 vs. Alexander Central

11-8 at St. Stephens

 

Hunt

8-23 vs. Eastern Wayne

8-30 vs. Hertford County

9-6 at CB Aycock

9-13 at East Wake

9-20 vs. Beddingfield

9-27 vs. South Johnston

10-4 Open Date

10-11 at Northern Nash

10-18 at Rocky Mount

10-25 vs. Southern Nash

11-1 vs. Franklinton

11-8 at Fike

 

Hunter Huss

8-30 vs. Rocky River

9-6 at Vance

9-13 vs. Hickory

9-20 at Central Cabarrus

9-27 vs. North Gaston

10-11 vs. Kings Mountain

10-18 at Crest

10-25 at Forestview

11-1 vs. Stuart Cramer

11-8 vs. Ashbrook

 

Jacksonville

8-23 at Southwest Onlsow

8-30 vs. East Duplin

9-6 vs. Laney

9-13 at Kinston

9-20 vs. New Bern

9-27 at White Oak

10-4 Open Date

10-11 at Northside-Jacksonville

10-18 vs. West Carteret

10-25 at Swansboro

11-1 vs. White Oak

11-8 at Havelock

 

Jay M. Robinson

8-23 at Mount Pleasant

8-30 at Marvin Ridge

9-6 vs. Monroe

9-13 vs. Cuthbertson

9-20 at Anson

9-27 at Statesville

10-4 Open Date

10-11 vs. Northwest Cabarrus

10-18 at Concord

10-25 vs. Cox Mill

11-1 at A.L. Brown

11-8 vs. Central Cabarrus

 

Jesse Carson

8-23 vs. South Rowan

8-30 at Salisbury

9-6 vs. Northwest Cabarrus

9-13 at North Rowan

9-20 at North Stanly

9-27 vs. North Iredell

10-4 at A.L. Brown

10-11 Open Date

10-18 at East Rowan

10-25 vs. Statesville

11-1 vs. West Rowan

11-8 at South Iredell

 

Kings Mountain

8-23 vs. Burns

8-30 at Monroe

9-6 vs. TC Roberson

9-13 at West Mecklenburg

9-20 vs. Shelby

9-27 at Stuart Cramer

10-4 vs. North Gaston

10-11 at Hunter Huss

10-18 vs. Ashbrook

10-25 Open Date

11-1 vs. Forestview

11-8 at Crest

 

Lee County

8-23 vs. E.E. Smith

8-30 at Northwood

9-6 at Douglas Byrd

9-13 at Hoke County

9-20 vs. Fike 

9-27 vs. Anson County

10-4 Open Date

10-11 at Triton

10-18 vs. Union Pines

10-25 at Harnett Central

11-1 at Western Harnett

11-8 vs. Southern Lee

 

Marvin Ridge

8-23 at Porter Ridge

8-30 vs. Jay M. Robinson

9-6 at Ardrey Kell

9-13 at Northwest Cabarrus

9-20 Open Date

9-27 vs. Piedmont

10-4 vs. Monroe

10-11 at Parkwood

10-18 at Cuthbertson

10-25 vs. Weddington

11-1 at Sun Valley

11-8 vs. Charlotte Catholic

 

Monroe

8-23 vs. Anson

8-30 vs. Kings Mountain

9-6 at Jay M. Robinson

9-13 vs. Forest Hills

9-20 Open Date

9-27 at Charlotte Catholic

10-4 at Marvin Ridge

10-11 vs. Cuthbertson

10-18 vs. Sun Valley

10-25 at Piedmont

11-1 vs. Weddington

11-8 at Parkwood

 

Montgomery Central

8-23 at Union Pines

8-30 vs. Thomasville

9-6 vs. Central High (Pageland, SC)

9-13 at Randleman

9-20 at Eastern Randolph

9-27 vs Graham

10-4 Open Date

10-11 at Anson

10-18 vs. Forest Hills

10-25 vs. West Stanly

11-1 at Mount Pleasant

11-8 at Albemarle

 

Mount Tabor

8-23 vs. Reagan

8-30 vs. Glenn

9-6 vs. East Forsyth

9-13 at RJ Reynolds

9-20 at West Forsyth

9-27 at Ragsdale

10-4 Open Date

10-11 at Western Guilford

10-18 vs. Dudley

10-25 vs. Ben Smith

11-1 at Parkland

11-8 at Southwest Guilford

 

New Hanover

8-23 at West Carteret

9-13 vs. Northside-Jacksonville

9-20 at Jack Britt

9-27 at North Brunswick

10-4 vs. Topsail

10-11 at Laney

10-18 at South Brunswick

10-25 vs. Ashley

11-1 vs. West Brunswick

11-8 at Hoggard

 

North Brunswick

8-23 at Whiteville

8-30 vs. West Bladen

9-6 Open Date

9-13 vs. Trask

9-20 at Swansboro

9-27 at New Hanover

10-4 at South Brunswick

10-11 at Ashley

10-18 vs. West Brunswick

10-25 vs. Hoggard

11-1 at Laney

11-8 vs. Topsail

 

North Buncombe

8-23 vs. Patton

8-30 at Madison

9-6 vs. Avery

9-13 vs. West Henderson

9-20 at TC Roberson

9-27 vs. Erwin

10-4 at Enka

10-11 vs. North Henderson

10-18 at Tuscola

10-25 vs. AC Reynolds

11-1 at Asheville

11-8 Open Date

 

North Gaston

8-23 at East Gaston

8-30 vs. Polk County

9-6 vs. Lincolnton

9-13 at East Lincoln

9-20 Open Date

9-27 at Hunter Huss

10-4 at Kings Mountain

10-11 vs. Forestview

10-18 at Stuart Cramer

10-25 vs. Crest

11-1 at Ashbrook

11-8 at Burns

 

North Henderson

8-23 at Hendersonville

8-30 vs. East Henderson

9-6 Open Date

9-13 vs. Owen

9-20 vs. Tuscola

9-27 at AC Reynolds

10-4 vs. Asheville

10-11 at North Buncombe

10-18 vs. West Henderson

10-25 at TC Roberson

11-1 vs. Erwin

11-8 at Enka

 

North Iredell

8-23 vs. Wilkes Central

8-30 at Forbush

9-6 vs. North Wilkes

9-13 vs. Lake Norman

9-20 at West Iredell

9-27 at Jesse Carson

10-4 Open Date

10-11 vs. St. Stephens

10-18 at Statesville

10-25 vs. West Rowan

11-1 vs. South Iredell

11-8 at East Rowan

 

Northeast Guilford

8-23 vs. Eastern Guilford

8-30 at Ben Smith

9-6 at Southern Guilford

9-13 Open Date

9-20 vs. Ragsdale

9-27 at Eastern Alamance

10-4 vs. Northern Guilford

10-11 at Rockingham County

10-18 vs. Morehead

10-25 vs. Western Alamance

11-1 at McMichael

11-8 vs. Person

 

Northern Durham

8-23 vs. Hillside

8-30 vs. Person

9-6 at Jordan

9-13 at Riverside-Durham

9-20 Open Date

9-27 vs. Southern Durham

10-4 at Cedar Ridge

10-11 at Orange

10-18 vs. Chapel Hill

10-25 vs. Vance County

11-1 atEast Chapel Hill

11-8 vs. Northwood

 

Northern Guilford

8-23 at Grimsley

8-30 at Page

9-6 vs. Ragsdale

9-13 vs. Northwest Guilford

9-20 Open Date

9-27 vs. McMichael

10-4 at Northeast Guilford

10-11 vs. Eastern Alamance

10-18 at Person County

10-25 at Rockingham County

11-1 vs. Morehead

11-8 at McMichael

 

Northern Nash

8-23 at East Wake

8-30 vs. Beddingfield

9-6 at Tarboro

9-13 at Nash Central

9-20 at Bunn

9-27 vs. SouthWest Edgecombe

10-4 Open Date

10-11 vs. Hunt

10-18 at Southern Nash

10-25 at Franklinton

11-1 vs. Fike

11-8 vs. Rocky Mount

 

Northside-Jacksonville

8-23 at Laney

8-30 at Ashley

9-6 vs. Clinton

9-13 at New Hanover

9-20 at Wallace-Rose Hill

9-27 vs. Southern Nash

10-4 Open Date

10-11 vs. Jacksonville

10-18 vs. Swansboro

10-25 at Havelock

11-1 vs. West Carteret

11-8 at White Oak

 

Northwest Cabarrus

8-23 at Forestview

8-30 vs. Mount Pleasant

9-6 at Jesse Carson

9-13 Marvin Ridge

9-20 vs. Hickory Ridge

9-27 Open Date

10-4 at Cox Mill

10-11 at Jay M. Robinson

10-18 at Central Cabarrus

10-25 vs. A.L. Brown

11-1 at Concord

11-8 vs. Cox Mill

 

Northwood

8-23 at Friendship

8-30 vs. Lee County

9-6 at Southern Lee

9-13 at Western Harnett

9-20 Open Date

9-27 vs. Cedar Ridge

10-4 at Chapel Hill

10-11 vs. East Chapel Hill

10-18 at Southern Durham

10-25 at Orange

11-1 vs. Vance County

11-8 at Northern Durham

 

Orange

8-23 Open Date

8-30 vs. RJ Reynolds

9-6 at South Granville

9-13 vs. Walter Williams

9-20 at Riverside-Durham

9-27 vs. East Chapel Hill

10-4 at Southern Durham

10-11 vs. Northern Durham

10-18 at Vance County

10-25 vs. Northwood

11-1 at Cedar Ridge

11-8 vs. Chapel Hill

 

Parkland

8-23 vs. North Davidson

8-30 vs. High Point Central

9-6 at Glenn

9-13 at East Forsyth

9-20 vs. Carver

9-27 vs. Reagan

10-4 Open Date

10-11 vs. Southwest Guilford

10-17 vs. Western Guilford

10-25 at Dudley

11-1 vs. Mount Tabor

11-8 at Ben Smith

 

Parkwood

8-23 vs. North Lincoln

8-30 at Cox Mill

9-6 at Forest Hills

9-13 vs. Buford, SC

9-20 Open Date

9-27 at Cuthbertson

10-4 vs. Sun Valley

10-11 vs. Marvin Ridge

10-18 at Weddington

10-25 vs. Charlotte Catholic

11-1 at Piedmont

11-8 vs. Monroe

 

Person

8-23 vs. Jordan

8-30 at Northern Durham

9-6 vs. Riverside-Durham

9-13 at Halifax County, VA

9-20 Open Date

9-27 at Morehead

10-4 vs. Eastern Alamance

10-11 at Western Alamance

10-18 vs. Northern Guilford

10-25 at McMichael

11-1 vs. Rockingham County

11-8 at Northeast Guilford

 

Piedmont

8-23 at West Stanly

8-30 at North Stanly

9-6 vs. Porter Ridge

9-13 Open Date

9-20 vs. Forest Hills

9-27 at Marvin Ridge

10-4 vs. Cuthbertson

10-11 vs. Weddington

10-18 at Charlotte Catholic

10-25 vs. Monroe

11-1 vs. Parkwood

11-8 at Sun Valley

 

Rockingham County

8-23 vs. Webb

8-30 at Eastern Randolph

9-6 vs. Western Guilford

9-13 at Reidsville

9-20 Open Date

9-27 at Western Alamance

10-4 vs. McMichael

10-11 vs. Northeast Guilford

10-18 at Eastern Alamance

10-25 vs. Northern Guilford

11-1 at Person

11-8 at Morehead

 

Rocky Mount

8-23 at Tarboro

8-30 vs. Conley

9-6 at Hertford County

9-13 at Rose

9-20 vs. Northeastern

9-27 vs. Nash Central

10-4 Open Date

10-11 vs. Franklinton

10-18 vs. Hunt

10-25 at Fike

11-1 vs. Southern Nash

11-8 at Northern Nash

 

Rose

8-23 vs. Fike

8-30 at Laney

9-6 vs. Northeastern

9-13 vs. Rocky Mount

9-20 at Southern Wayne

9-27 at New Bern

10-4 Open Date

10-11 at Conley

10-18 at Aycock

10-25 vs. Eastern Wayne

11-1 vs. South Central

11-8 vs. Southern Wayne

 

Smithfield-Selma

8-23 vs. Spring Creek

8-30 at Western Harnett

9-6 at Beddingfield

9-13 vs. North Johnston

9-20 vs. Corinth Holders

9-27 at Harnett Central

10-4 Open Date

10-11 at West Johnston

10-18 at Cleveland

10-25 vs. South Johnston

11-1 vs. Clayton

11-8 at East Wake

 

South Brunswick

8-24 vs. West Bladen

8-30 vs. Midway

9-6 Open Date

9-13 at Ashley

9-20 at Lakewood

9-27 at Hoggard

10-4 vs. North Brunswick

10-11 at Topsail

10-18 vs. New Hanover

10-25 at Laney

11-1 vs. Ashley

11-8 at West Brunswick

 

South Iredell

8-23 vs. Cuthbertson

8-30 at West Iredell

9-6 vs. Lake Norman

9-13 at Alexander Central

9-20 vs. Davie County

9-27 at Dudley

10-4 Open Date

10-11 vs. Statesville

10-18 at West Rowan

10-25 vs. East Rowan

11-1 at North Iredell

11-8 vs. Jesse Carson

 

South Johnston

8-23 vs. Gray's Creek

8-30 at Holly Springs

9-6 vs. Triton

9-13 at Franklinton

9-20 vs. Western Harnett

9-27 at Hunt

10-4 Open Date

10-11 vs. Clayton

10-18 vs. West Johnston

10-25 at Smithfield-Selma

11-1 vs. East Wake

11-8 at Cleveland

 

Southeast Guilford

8-23 at Scotland

8-30 vs. Webb

9-6 vs. Northwest Guilford

9-13 at Grimsley

9-20 vs. Dudley

9-27 vs. Asheboro

10-4 Open Date

10-11 at Southeast Guilford

10-18 vs. Eastern Guilford

10-25 at Southern Guilford

11-1 vs. Walter Williams

11-8 at Southwestern Randolph

 

Southern Alamance

8-23 vs. Western Alamance

8-30 vs. Graham

9-6 at Eastern Randolph

9-13 at Eastern Alamance

9-20 at Cummings

9-27 vs. Southwestern Randolph

10-4 at Asheboro

10-11 vs. Southeast Guilford

10-18 Open Date

10-25 at Eastern Guilford

11-1 vs. Southern Guilford

11-8 at Walter Williams

 

Southern Durham

8-23 vs. Cleveland

8-30 Open Date

9-6 at Hillside

9-13 at Seventy-First

9-20 vs. Wakefield

9-27 at Northern Durham

10-4 vs. Orange

10-11 at Vance County

10-18 vs. Northwood

10-25 vs. Cedar Ridge

11-1 at Chapel Hill

11-8 vs. East Chapel Hill

 

Southern Guilford

8-23 at Ragsdale

8-30 at Providence Grove

9-6 vs. Northeast Guilford

9-13 vs. Ben Smith

9-20 at Western Guilford

9-27 Open Date

10-4 at Walter Williams

10-11 vs. Southwestern Randolph

10-18 at Asheboro

10-25 vs. Southeast Guilford

11-1 at Southern Alamance

11-8 vs. Eastern Guilford

 

Southern Lee

8-23 vs. Hoke County

8-30 at Pinecrest

9-6 at Northwood

9-13 vs. Cedar Ridge

9-20 vs. Franklinton

9-27 vs. Virginia Disciples

10-4 Open Date

10-11 vs. Western Harnett

10-18 vs. Triton

10-25 at Union Pines

11-1 vs. Harnett Central

11-8 at Lee County

 

Southern Nash

8-23 vs. Warren County

8-29 vs. Nash Central

9-6 vs. Bunn

9-13 at South Granville

9-20 vs. Rose

9-27 at Northside-Jacksonville

10-4 Open Date

10-11 at Fike

10-18 vs. Northern Nash

10-25 at Hunt

11-1 at Rocky Mount

11-8 vs. Franklinton

 

Southern Wayne

8-23 at Beddingfield

8-30 at James Kenan

9-6 at Goldsboro

9-13 vs. North Lenoir

9-20 vs. Kinston

9-27 vs. Conley

10-4 at Aycock

10-11 Eastern Wayne

10-18 at South Central

10-25 Open Date

11-1 at New Bern

11-8 at Rose

 

Southwest Guilford

8-23 vs. RJ Reynolds

8-30 at East Forsyth

9-6 vs. High Point Central

9-13 vs. Ragsdale

9-20 at Northwest Guilford

9-27 Open Date

10-4 at TW Andrews

10-11 at Parkland

10-18 at Ben Smith

10-25 vs. Western Guilford

11-1 vs. Dudley

11-8 vs. Mount Tabor

 

Southwestern Randolph

8-23 at South Stanly

8-30 vs. Randleman

9-6 at West Stanly

9-13 vs. Providence Grove

9-20 at Trinity

9-27 at Southern Alamance

10-4 vs. Eastern Guilford

10-11 at Southern Guilford

10-18 vs. Walter Williams

10-25 Open Date

11-1 at Asheboro

11-8 vs. Southeast Guilford

 

St. Stephens

8-23 vs. Bandys

8-30 at Bunker Hill

9-6 Open Date

9-13 at Maiden

9-20 vs. Fred T. Foard

9-27 at Freedom

10-4 vs. McDowell 

10-11 at North Iredell

10-18 vs. Watauga

10-25 at Alexander Central

11-1 vs. South Caldwell

11-8 vs. Hickory

 

Statesville

8-23 at Hickory

8-30 at Lake Norman

9-6 at Alexander Central

9-13 vs. West Iredell

9-20 vs. Concord

9-27 vs. Jay M. Robinson

10-4 Open Date

10-11 at South Iredell

10-18 vs. North Iredell

10-25 at Jesse Carson

11-1 vs. East Rowan

11-8 at West Rowan

 

Stuart Cramer

8-23 vs. Lincolnton

8-30 at Catawba Ridge (SC)

9-6 vs. East Gaston

9-13 vs. Mountain Heritage

9-20 at South Point

9-27 vs. Kings Mountain

10-4 at Crest

10-11 Open Date

10-18 vs. North Gaston

10-25 vs. Ashbrook

11-1 at Hunter Huss

11-8 at Forestview

 

Sun Valley

8-23 vs. Charlotte Christian

8-30 at Central Cabarrus

9-6 at Concord

9-13 vs. Porter Ridge

9-20 Open Date

9-27 at Weddington

10-4 at Parkwood

10-11 vs. Charlotte Catholic

10-18 at Monroe

10-25 at Cuthbertson

11-1 vs. Marvin Ridge

11-8 vs. Monroe

 

Swansboro

8-23 vs. Dixon

8-30 vs. Croatan

9-6 at Richlands

9-13 vs. East Carteret

9-20 vs. North Brunswick

9-27 at Union

10-4 Open Date

10-11 vs. White Oak

10-18 at Northside-Jacksonville

10-25 vs. Jacksonville

11-1 vs. Havelock

11-8 at West Carteret

 

T.C. Roberson

8-23 at Watauga

8-30 vs. Crest

9-6 at Kings Mountain

9-13 at Asheville

9-20 vs. North Buncombe

9-27 at West Henderson

10-4 Open Date

10-11 vs. Erwin

10-18 at Enka

10-25 vs. North Henderson

11-1 at Tuscola

11-8 vs. AC Reynolds

 

Terry Sanford

8-23 at Lumberton

8-30 at Jack Britt

9-6 Open Date

9-13 at E.E. Smith

9-20 vs. Cape Fear

9-27 at Rolesville

10-4 at Overhills

10-11 vs. Gray's Creek

10-18 at Douglas Byrd

10-25 vs. Westover

11-1 at South View

11-8 vs. Pine Forest

 

Topsail

8-23 at Trask

8-30 at Pender

9-6 vs. Dixon

9-13 vs. White Oak

9-20 Open Date

9-27 vs. Laney

10-4 at New Hanover

10-11 vs. South Brunswick

10-18 at Ashley

10-25 at West Brunswick

11-1 vs. Hoggard

11-8 at North Brunswick

 

Triton

8-23 vs. Overhills

8-30 at South View

9-6 at South Johnston

9-13 vs. Green Hope

9-20 at West Johnston

9-27 vs. Fike

10-4 Open Date

10-11 vs. Lee County

10-18 at Southern Lee

10-25 vs. Western Harnett

11-1 vs. Union Pines

11-8 at Harnett Central

 

Tuscola

8-23 Open Date

8-30 vs. Rhea County, TN

9-6 vs. Pisgah

9-13 vs. Enka

9-20 at North Henderson

9-27 at Smoky Mountain

10-4 vs. AC Reynolds

10-11 at Asheville

10-18 vs. North Buncombe

10-25 at West Henderson

11-1 vs. TC Roberson

11-8 at Erwin

 

Union Pines

8-23 vs. Montgomery Central

8-30 at St. Pauls

9-6 at North Moore

9-13 vs. Pinecrest

9-20 vs. Albemarle

9-27 Open Date

10-4 vs. Cummings

10-11 at Harnett Central

10-18 at Lee County

10-25 vs. Southern Lee

11-1 at Triton

11-8 vs. Western Harnett

 

Vance County

8-23 vs. Bunn

8-30 at Warren County

9-6 at Webb

9-13 vs. Roanoke Rapids

9-20 Open Date

9-27 at Chapel Hill

10-4 at East Chapel Hill

10-11 vs. Southern Durham

10-18 vs. Orange

10-25 at Northern Durham

11-1 at Northwood

11-8 vs. Cedar Ridge

 

Walter Williams

8-23 vs. Cummings

8-30 vs. Western Alamance

9-6 at Eastern Alamance

9-13 at Orange

9-20 at Graham

9-27 at Eastern Guilford

10-4 vs. Southern Guilford

10-11 Open Date

10-18 at Southwestern Randolph

10-25 vs. Asheboro

11-1 at Southeast Guilford

11-8 vs. Southern Alamance

 

Watauga

8-23 vs. TC Roberson

8-30 at Ashe County

9-6 at Reagan

9-13 vs. Wilkes Central

9-20 vs. Ashbrook

9-27 vs. South Caldwell

10-4 at Alexander Central

10-11 vs. Hickory

10-18 at St. Stephens

10-25 vs. McDowell

11-1 at Freedom

11-8 Open Date

 

Weddington

8-23 vs. Ardrey Kell

8-30 at Porter Ridge

9-6 at South Mecklenburg

9-13 at Catawba Ridge, SC

9-20 Open Date

9-27 vs. Sun Valley

10-4 vs. Charlotte Catholic

10-11 at Piedmont

10-18 vs. Parkwood

10-25 at Marvin Ridge

11-1 at Monroe

11-8 vs. Cuthbertson

 

West Brunswick

8-23 at Socastee, SC

8-30 at Whiteville

9-6 vs. North Myrtle Beach, SC

9-13 at Cary

9-20 Open Date

9-27 vs. Ashley

10-4 at Laney

10-11 vs. Hoggard

10-18 at North Brunswick

10-25 vs. Topsail

11-1 at New Hanover

11-8 vs. South Brunswick

 

West Carteret

8-23 vs. New Hanover

8-30 at East Carteret

9-6 at Croatan

9-13 at West Craven

9-20 vs. DH Conley

9-27 vs. Farmville Central

10-4 Open Date

10-11 vs. Havelock

10-18 at Jacksonville

10-25 vs. White Oak

11-1 at Northside-Jacksonville

11-8 vs. Swansboro

 

West Henderson

8-23 vs. East Rutherford

8-30 vs. Hendersonville

9-6 at East Henderson

9-13 at North Buncombe

9-20 Open Date

9-27 vs. TC Roberson

10-4 at Erwin

10-11 vs. Enka

10-18 at North Henderson

10-25 vs. Tuscola

11-1 at AC Reynolds

11-8 vs. Asheville

 

West Johnston

8-23 at Harnett Central

8-30 vs. Corinth Holders

9-6 at Gray's Creek

9-13 at Knightdale

9-20 vs. Triton

9-27 at Western Harnett

10-4 Open Date

10-11 vs. Smithfield-Selma

10-18 at South Johnston

10-25 vs. East Wake

11-1 vs. Cleveland

11-8 at Clayton

 

West Rowan

8-23 at Mooresville

8-30 vs. North Rowan

9-6 vs. Cox Mill

9-13 vs. Davie County

9-20 vs. A.L. Brown

9-27 Open Date

10-4 at Concord

10-11 at East Rowan

10-18 vs. South Iredell

10-25 at North Iredell

11-1 at Jesse Carson

11-8 vs. Statesville

 

Western Alamance

8-23 at Southern Alamance

8-30 at Walter Williams

9-6 vs. Cummings

9-13 vs. Graham

9-20 Open Date

9-27 vs. Rockingham County

10-4 at Morehead

10-11 vs. Person

10-18 at McMichael

10-25 at Northeast Guilford

11-1 vs. Eastern Alamance

11-8 vs. Northern Guilford

 

Western Guilford

8-23 vs. Morehead

8-30 at Northwest Guilford

9-6 at Rockingham County

9-13 vs. Wheatmore

9-20 vs. Southern Guilford

9-27 at Graham

10-4 Open Date

10-11 vs. Mount Tabor

10-18 at Parkland

10-25 at Southwest Guilford

11-1 vs. Ben Smith

11-8 vs. Dudley

 

Western Harnett

8-23 vs. Douglas Byrd

8-30 vs. Smithfield-Selma

9-6 vs. Overhills

9-13 vs. Northwood

9-20 at South Johnston

9-27 at West Johnston

10-4 Open Date

10-11 at Southern Lee

10-18 at Harnett Central

10-25 vs. Triton

11-1 vs. Lee County

11-8 at Union Pines

 

Westover

8-23 at Seventy-First

8-30 Open Date

9-6 vs. Hoke County

9-13 vs. Douglas Byrd

9-20 vs. Goldsboro

9-27 at South View

10-4 vs. Pine Forest

10-11 at EE Smith

10-18 vs. Cape Fear

10-25 at Terry Sanford

11-1 vs. Overhills

11-8 at Gray's Creek

 

White Oak

8-23 vs. Croatan

8-30 at Richlands

9-6 vs. Southwest Onslow

9-13 at Topsail

9-20 at Dixon

9-27 vs. Jacksonville

10-4 Open Date

10-11 at Swansboro

10-18 vs. Havelock

10-25 at West Carteret

11-1 at Jacksonville

11-8 vs. Northside-Jacksonville

Jim West Posts:2468
--
03/13/2019 8:21 AM 0
0

2A:

Anson

8-23 at Monroe

8-30 vs. Richmond County

9-6 at Cuthbertson

9-13 vs. Chesterfield (SC)

9-20 vs. Jay M. Robinson

9-27 at Lee County

10-11 vs. Montgomery Central

10-18 at Mount Pleasant

11-1 vs. West Stanly

11-8 at Forest Hills

 

Ashe County

8-23 at Avery

8-30 vs. Watauga

9-6 vs. Hibriten

9-13 at West Caldwell

9-20 Open Date

9-27 vs. Alleghany

10-4 at Elkin

10-11 vs. North Wilkes

10-18 at Wilkes Central

10-25 vs. East Wilkes

11-1 vs. West Wilkes

11-8 at Starmount

 

Atkins

8-23 vs. West Iredell

8-30 at Chatham Central

9-6 Open Date

9-13 vs. Morehead

9-20 at Bishop McGuinness

9-27 vs. Forbush

10-4 at West Stokes

10-11 at Surry Central

10-18 vs. North Forsyth

10-25 at Carver

11-1 vs. North Surry

11-8 vs. Walkertown

 

Ayden-Grifton

8-23 vs. Southside

8-30 at Pamlico County

9-13 at Farmville Central

9-20 vs. North Pitt

10-4 vs. West Craven

10-11 at Washington

10-18 at South Lenoir

10-25 vs. North Lenoir

11-1 at Greene Central

11-8 vs. Kinston

 

Bandys

8-23 at St. Stephens

8-30 vs. Fred T. Foard

9-6 at South Caldwell

9-13 vs. Bunker Hill

9-20 Open Date

9-27 at Maiden

10-4 vs. Newton-Conover

10-11 at Lincolnton

10-18 at East Lincoln

10-25 vs. West Lincoln

11-1 at Lake Norman Charter

11-8 vs. North Lincoln

 

Bartlett Yancey

8-30 vs. Chapel Hill

9-6 at Cedar Ridge

9-13 at East Chapel Hill

9-20 vs. KIPP Pride

9-27 vs. Bishop McGuinness

10-4 vs. Winston-Salem Prep

10-11 at Cummings

10-18 at Graham

11-1 vs. Carrboro

11-8 vs. Reidsville

 

Beddingfield

8-23 vs. Southern Wayne

8-30 at Northern Nash

9-6 vs. Smithfield-Selma

9-13 at Fike

9-20 at Hunt

9-27 at Goldsboro

10-4 Open Date

10-11 at North Johnston

10-18 vs. North Pitt

10-25 at Nash Central

11-1 vs. Farmville Central

11-8 at SouthWest Edgecombe

 

Bertie

8-23 at Riverside-Martin

8-30 vs. Holmes

9-6 at Gates County

9-13 vs. Southwest Edgecombe

9-20 at Nash Central

9-27 vs. Manteo

10-4 Open Date

10-11 at First Flight

10-18 vs. Pasquotank County

10-25 at Northeastern

11-1 at Currituck

11-8 vs. Hertford County

 

Brevard

8-23 at Mountain Heritage

8-30 vs. Rosman

9-6 at East Rutherford

9-13 at Madison

9-20 vs. Owen

9-27 at Blue Ridge, SC

10-4 Open Date

10-11 vs. East Henderson

10-18 at Franklin

10-25 vs. Smoky Mountain

11-1 at Hendersonville

11-8 at Pisgah

 

Bunker Hill

8-23 at Newton-Conover

8-30 vs. St. Stephens

9-6 vs. Maiden

9-13 at Bandys

9-20 Open Date

9-27 vs. Hibriten

10-4 at Foard

10-11 vs. Draughn

10-18 at East Burke

10-25 vs. West Iredell

11-1 at Patton

11-8 vs. West Caldwell

 

Bunn

8-23 at Vance County

8-30 at Franklinton

9-6 at Southern Nash

9-13 vs. Northwest Halifax

9-20 vs. Northern Nash

9-27 vs. Louisburg

10-4 Open Date

10-11 at Warren County

10-18 at Webb

10-25 vs. South Granville

11-1 at Granville Central

11-8 vs. Roanoke Rapids

 

Burns

8-23 at Kings Mountain

8-30 vs. Asheville

9-6 vs. Crest

9-13 Open Date

9-20 at Newton-Conover

9-27 vs. South Point

10-4 vs. Chase

10-11 at East Rutherford

10-18 at Shelby

10-25 at East Gaston

11-1 vs. R-S Central

11-8 vs. North Gaston

 

Carrboro

8-23 at Cedar Ridge

8-30 vs. East Chapel Hill

9-6 at Chapel Hill

9-13 vs. Warren County

9-20 at Jordan-Matthews

10-11 vs. Graham

10-18 at Reidsville

10-25 vs. Cummings

11-1 at Bartlett Yancey

11-8 at Webb

 

Carver

8-23 vs. Madison

8-30 at T.W Andrews

9-6 vs. Thomas Jefferson

9-13 vs. South Davidson

9-20 Open Date

9-27 at North Forsyth

10-4 at Walkertown

10-11 vs. West Stokes

10-18 at Surry Central

10-25 vs. Atkins

11-1 at Forbush

11-8 vs. North Surry

 

Central Davidson

8-23 at Bishop McGuinness

8-30 Open Date

9-6 at South Davidson

9-13 vs Lexington

9-20 at Thomasville

9-27 vs. Oak Grove

10-4 at Salisbury

10-11 vs. Ledford

10-18 at East Davidson

10-25 vs. North Davidson

11-1 at South Rowan

11-8 vs. West Davidson

 

Chase

8-23 at Bessemer City

8-30 vs. Cherryville

9-6 Open Date

9-13 vs. East Henderson

9-20 at Rosman

9-27 vs. Madison

10-4 at Burns

10-11 vs. Shelby

10-18 at East Gaston

10-25 at East Rutherford

11-1 vs. South Point

11-8 vs. R-S Central

 

Clinton

8-23 vs. Cape Fear

8-30 vs. East Bladen

9-6 at Northside-Jacksonville

9-13 at Webb

9-20 Open Date

9-27 at Central Cabarrus

10-4 Open Date

10-11 vs. East Duplin

10-18 vs. Goldsboro

10-25 at Wallace-Rose Hill

11-1 at James Kenan

11-8 vs. Midway

 

Croatan

8-23 at White Oak

8-30 at Swansboro

9-6 vs. West Carteret

9-13 vs. Pamlico County

9-20 Open Date

9-27 at Lejeune

10-4 at Southwest Onslow

10-11 vs. Dixon

10-18 vs. Trask

10-25 at Richlands

11-1 vs. Pender

11-8 at East Carteret

 

Cummings

8-23 at Walter Williams

8-30 vs. Eastern Alamance

9-6 at Western Alamance

9-13 at Leesville Road

9-20 vs. Southern Alamance

9-27 at Winston-Salem Prep

10-4 at Union Pines

10-11 vs. Bartlett Yancey

10-18 Open Date

10-25 at Carrboro

11-1 vs. Reidsville

11-8 at Graham

 

Currituck

8-23 at Manteo

8-30 vs. Camden 

9-6 at Hickory (VA)

9-13 Open Date

9-20 at Holmes

9-27 vs. Columbia

10-4 vs. Brunton, VA

10-11 vs. Pasquotank

10-18 vs. Northeastern

10-25 at Hertford County

11-1 vs. Bertie

11-8 at First Flight

 

Dixon

8-23 at Swansboo

8-30 vs. Southside

9-6 at Trask

9-13 Open Date

9-20 vs. White Oak

9-27 at Southwest Onlsow

10-4 vs. Lejeune

10-11 at Croatan

10-18 at East Carteret

10-25 at Pender

11-1 vs. Richlands

11-8 vs. Trask

 

Draughn

8-23 at West Lincoln

8-30 vs. Freedom

9-6 at Fred T. Foard

9-13 at Cherryville

9-20 vs. Avery

9-27 at West Iredell

10-4 vs. Patton

10-11 at Bunker Hill

10-18 vs. Hibriten

10-25 Open Date

11-1 at West Caldwell

11-8 vs. East Burke

 

East Bladen

8-23 vs. Wallace-Rose Hill

8-30 at Clinton

9-6 Open Date

9-13 at Whiteville

9-20 vs. South Columbus

9-27 at Red Springs

10-4 vs. West Columbus

10-11 vs. Fairmont

10-18 at St. Pauls

10-25 vs. East Columbus

11-1 at South Robeson

11-8 vs. West Bladen

 

East Burke

8-23 at Highland Tech

8-30 at McDowell

9-6 at Freedom

9-13 Open Date

9-20 vs. West Lincoln

9-27 at West Caldwell

10-4 vs. West Iredell

10-11 at Patton

10-18 vs. Bunker Hill

10-25 at Hibriten

11-1 vs. Fred T. Foard

11-8 at Draughn

 

East Davidson

8-23 at Providence Grove

8-30 vs. Wheatmore

9-6 Open Date

9-13 vs. South Rowan

9-20 at North Davidson

9-27 at West Davidson

10-4 vs. Thomasville

10-11 at Lexington

10-18 vs. Central Davidson

10-25 at Salisbury

11-1 vs. Ledford

11-8 at Oak Grove

 

East Duplin

8-23 vs. Richlands

8-30 at Jacksonville

9-6 vs. Ashley

9-13 vs. Southwest Onslow

9-20 at Warren County

9-27 at Hertford County

10-4 Open Date

10-11 at Clinton

10-18 vs. James Kenan

10-25 at Midway

11-1 at Wallace-Rose Hill

11-8 vs. Goldsboro

 

East Gaston

8-23 vs. North Gaston

8-30 Open Date

9-6 at Stuart Cramer

9-13 at Lincolnton

9-20 vs. East Lincoln

9-27 vs. Shelby

10-4 at South Point

10-11 at R-S Central

10-18 vs. Chase

10-25 vs. Burns

11-1 vs. Community School of Davidson

11-8 at East Rutherford

 

East Henderson

8-23 vs. Owen

8-30 at North Henderson

9-6 vs. West Henderson

9-13 at Chase

9-20 at Polk County

9-27 at Mitchell

10-4 Open Date

10-11 at Brevard

10-18 vs. Pisgah

10-25 at Franklin

11-1 vs. Smoky Mountain

11-8 vs. Hendersonville

 

East Lincoln

8-23 Open Date

8-30 at East Rowan

9-6 at Ashbrook

9-13 vs. North Gaston

9-20 at East Gaston

9-27 at Lake Norman Charter

10-4 vs. Lincolnton

10-11 at North Lincoln

10-18 vs. Bandys

10-25 at Maiden

11-1 vs. West Lincoln

11-8 at Newton-Conover

 

East Rutherford

8-23 at West Henderson

8-30 at North Lincoln

9-6 vs. Brevard

9-13 Open Date

9-20 vs. Pisgah

9-27 at R-S Central

10-4 vs. Polk County

10-11 vs. Burns

10-18 at South Point

10-25 vs. Chase

11-1 at Shelby

11-8 vs. East Gaston

 

Eastern Randolph

8-23 at Chatham Central

8-30 vs. Rockingham County

9-6 vs. Southern Alamance

9-13 at Asheboro

9-20 vs. Montgomery Central

9-27 vs. Providence Grove

10-4 at Jordan-Matthews

10-11 vs. TW Andrews

10-18 Open Date

10-25 at Wheatmore

11-1 at Randleman

11-8 vs. Trinity

 

Fairmont

8-23 at Forest Hills

8-30 vs. Gray's Creek

9-6 Open Date

9-13 at West Bladen

9-20 vs. West Columbus

9-27 at St. Pauls

10-4 vs. Whiteville

10-11 at East Bladen

10-18 vs. South Columbus

10-25 vs. Red Springs

11-1 at East Columbus

11-8 vs. South Robeson

 

Farmville Central

8-23 vs. Kinston

8-30 vs. North Lenoir

9-6 vs. North Edgecombe

9-13 vs. Ayden-Grifton

9-20 at Greene Central

9-27 at West Carteret

10-4 Open Date

10-11 at Nash Central

10-18 at North Johnston

10-25 vs. SouthWest Edgecombe

11-1 at Beddingfield

11-8 vs. North Pitt

 

First Flight

8-23 vs. Holmes

9-20 at Washington

10-4 vs. Manteo

10-11 vs. Bertie

10-18 vs. Hertford County

10-25 at Pasquotank

11-1 at Northeastern

11-8 vs. Currituck

 

Forbush

8-23 at West Wilkes

8-30 vs. North Iredell

9-6 at East Wilkes

9-13 vs. Starmount

9-20 Open Date

9-27 at Atkins

10-4 at Surry Central

10-11 vs. North Surry

10-18 vs. Walkertowm

10-25 at North Forsyth

11-1 vs. Carver

11-8 at West Stokes

 

Forest Hills

8-23 vs. Fairmont

8-30 at Red Springs

9-6 vs. Parkwood

9-13 at Monroe

9-20 at Piedmont

9-27 vs. North Stanly

10-4 Open Date

10-11 at West Stanly

10-18 at Montgomery Central

10-25 vs. Mount Pleasant

11-1 vs. Commonwealth

11-8 vs. Anson

 

Franklin

8-23 at Asheville

8-30 vs. Murphy

9-6 vs. Rabun Gap

9-13 vs. Swain County

9-20 vs. Mitchell

9-27 at Owen

10-4 Open Date

10-11 at Hendersonville

10-18 vs. Brevard

10-25 vs. East Henderson

11-1 at Pisgah

11-8 at Smoky Mountain

 

Fred T. Foard

8-23 vs. Maiden

8-30 at Bandys

9-6 vs. Draughn

9-13 vs. West Lincoln

9-20 at St. Stephens

9-27 at Patton

10-4 vs. Bunker Hill

10-11 at Hibriten

10-18 at West Caldwell

10-25 Open Date

11-1 at East Burke

11-8 vs. West Iredell

 

Goldsboro

8-23 at New Bern

8-30 at Eastern Wayne

9-6 vs. Southern Wayne

9-13 vs CB Aycock

9-20 at Westover

9-27 vs. Beddingfield

10-4 Open Date

10-11 vs. Wallace-Rose Hill

10-18 at Clinton

10-25 vs. James Kenan

11-1 at Midway

11-8 at East Duplin

 

Graham

8-23 at Eastern Alamance

8-30 at Southern Alamance

9-6 vs. Providence Grove

9-13 at Western Alamance

9-20 vs. Walter Williams

9-27 at Montgomery Central

10-4 vs. Western Guilford

10-11 at Carrboro

10-18 vs. Bartlett Yancey

10-25 at Reidsville

11-1 Open Date

11-8 vs. Cummings

 

Greene Central

8-23 at South Central

8-30 vs. CB Aycock

9-6 at North Pitt

9-13 vs. Eastern Wayne

9-20 vs. Farmville Central

9-27 at North Lenoir

10-4 Open Date

10-11 vs. South Lenoir

10-18 at Kinston

10-25 vs. West Craven

11-1 vs. Ayden-Grifton

11-8 at Washington

 

Hendersonville

8-23 vs. North Henderson

8-30 at West Henderson

9-6 at Asheville

9-13 vs. Newton-Conover

9-20 vs. Mountain Heritage

9-27 at Polk County

10-4 Open Date

10-11 vs. Franklin

10-18 at Smoky Mountain

10-25 vs. Pisgah

11-1 vs. Brevard

11-8 at East Henderson

 

Hertford County

8-30 at Hunt

9-6 vs. Rocky Mount

9-13 at Northampton County

9-20 at South Central

9-27 vs. East Duplin

10-11 at Northeastern

10-18 at First Flight

10-25 vs. Currituck

11-1 vs. Pasquotank

11-8 at Bertie

 

Hibriten

8-23 vs. Alexander Central

8-30 at Hickory

9-6 at Ashe County

9-13 vs. South Caldwell

9-20 Open Date

9-27 at Bunker Hill

10-4 at West Caldwell

10-11 vs. Fred T. Foard

10-18 at Draughn

10-25 vs. East Burke

11-1 at West Iredell

11-8 vs. Patton

 

James Kenan

8-23 vs. Pender

8-30 vs. Southern Wayne

9-6 at North Johnston

9-13 vs. Richlands

9-20 at Union

9-27 at Lakewood

10-4 Open Date

10-11 vs. Midway

10-18 at East Duplin

10-25 at Goldsboro

11-1 vs. Clinton

11-8 vs. Wallace-Rose Hill

 

Jordan-Matthews

8-30 vs. Oak Grove

9-6 at South Stanly

9-13 at Chatham Central

9-20 vs. Carrboro

9-27 at TW Andrews

10-4 vs. Eastern Randolph

10-11 at Randleman

10-18 vs. Trinity

11-1 at Wheatmore

11-8 vs. Providence Grove

 

Kinston

8-23 at Farmville Central

8-30 vs. North Pitt

9-6 at Fike

9-13 vs. Jacksonville

9-20 at Southern Wayne

9-27 vs. Washington

10-4 at South Lenoir

10-11 at West Craven

10-18 vs. Greene Central

10-25 Open Date

11-1 vs. North Lenoir

11-8 at Ayden-Grifton

 

Lake Norman Charter

8-23 vs. SouthLake Christian

8-30 at Pine Lake Prep

9-6 Open Date

9-13 at Highland Tech

9-20 Open Date

9-27 at East Lincoln

10-4 vs. North Lincoln

10-11 at Maiden

10-18 vs. Newton-Conover

10-25 at Lincolnton

11-1 vs. Bandys

11-8 at West Lincoln

 

Ledford

8-23 vs. Glenn

8-30 Open Date

9-6 at Randleman

9-13 vs. West Davidson

9-20 at South Rowan

9-27 vs. Thomasville

10-4 vs. Lexington

10-11 at Central Davidson

10-18 vs. Salisbury

10-25 at Oak Grove

11-1 at East Davidson

11-8 vs. North Davidson

 

Lexington

8-23 at Walkertown

8-30 Open Date

9-6 vs. North Rowan

9-13 at Central Davidson

9-20 vs. Oak Grove

9-27 vs. Salisbury

10-4 at Ledford

10-11 vs. East Davidson

10-18 at North Davidson

10-25 vs. South Rowan

11-1 at West Davidson

11-8 vs. Thomasville

 

Lincolnton

8-23 at Stuart Cramer

8-30 vs. South Point

9-6 at North Gaston

9-13 vs. East Gaston

9-20 Open Date

9-27 at Newton-Conover

10-4 at East Lincoln

10-11 vs. Bandys

10-18 at West Lincoln

10-25 vs. Lake Norman Charter

11-1 at North Lincoln

11-8 vs. Maiden

 

Madison

8-23 at Carver

8-30 vs. North Buncombe

9-6 vs. Rosman

9-13 vs. Brevard

9-20 at Smoky Mountain

9-27 at Chase

10-4 Open Date

10-11 at Polk County

10-18 vs. Avery

10-25 at Mitchell

11-1 vs. Mountain Heritage

11-8 at Owen

 

Maiden

8-23 at Fred T. Foard

8-30 vs. South Caldwell

9-6 at Bunker Hill

9-13 vs. St. Stephens

9-20 Open Date

9-27 vs. Bandys

10-4 at West Lincoln

10-11 vs. Lake Norman Charter

10-18 at North Lincoln

10-25 vs. East Lincoln

11-1 vs. Newton-Conover

11-8 at Lincolnton

 

McMichael

8-22 at T.W. Andrews

8-30 vs. Reidsville

9-6 at Starmount

9-13 vs. South Stokes

9-20 Open Date

9-27 at Northern Guilford

10-4 at Rockingham County

10-11 vs. Morehead

10-18  vs. Western Alamance

10-25 vs. Person

11-1 vs. Northeast Guilford

11-8 at Eastern Alamance

 

Midway

8-23 vs. Union

8-30 at South Brunswick

9-6 vs. Harnett Central

9-13 vs. Lakewood

9-20 at Hobbton

9-27 at Spring Creek

10-4 Open Date

10-11 at James Kenan

10-18 vs. Wallace-Rose Hill

10-25 vs. East Duplin

11-1 vs. Goldsboro

11-8 at Clinton

 

Mountain Heritage

8-23 vs. Brevard

8-30 vs. Erwin

9-13 at Stuart Cramer

9-20 at Hendersonville

9-27 at Pisgah

10-11 at Avery

10-18 vs. Mitchell

10-25 vs. Owen

11-1 at Madison

11-8 vs. Polk County

 

Morehead

8-23 at Western Guilford

8-30 at Martinsville (VA)

9-6 vs. Reidsville

9-13 at Atkins

9-20 Open Date

9-27 vs. Person

10-4 vs. Western Alamance

10-11 at McMichael

10-18 at Northeast Guilford

10-25 vs. Eastern Alamance

11-1 at Northern Guilford

11-8 vs. Rockingham County

 

Mount Pleasant

8-23 vs. Jay M. Robinson

8-30 at Northwest Cabarrus

9-6 vs. Central Cabarrus

9-13 at Concord

9-20 at South Stanly

9-27 vs. Cox Mill

10-4 at East Rowan

10-11 Open Date

10-18 vs. Anson

10-25 at Forest Hills

11-1 vs. Montgomery Central

11-8 at West Stanly

 

Nash Central

8-23 vs Southeast Halifax

8-30 at Southern Nash

9-6 vs. East Chapel Hill

9-13 vs. Northern Nash

9-20 vs. Bertie

9-27 at Rocky Mount

10-4 Open Date

10-11 vs. Farmville Central

10-18 at SouthWest Edgecombe

10-25 vs. Beddingfield

11-1 at North Pitt

11-8 vs. North Johnston

 

Newton-Conover

8-23 vs. Bunker Hill

8-30 Open Date

9-6 at Hickory

9-13 at Hendersonville

9-20 at Burns

9-27 vs. Lincolnton

10-4 at Bandys

10-11 vs. West Lincoln

10-18 at Lake Norman Charter

10-25 vs. North Lincoln

11-1 at Maiden

11-8 vs. East Lincoln

 

North Davidson

8-23 at Parkland

8-30 vs. Davie County

9-6 Open Date

9-13 at Oak Grove

9-20 vs. East Davidson

9-27 at South Rowan

10-4 vs. West Davidson

10-11 at Thomasville

10-18 vs. Lexington

10-25 at Central Davidson

11-1 vs. Salisbury

11-8 at Ledford

 

North Forsyth

8-23 at North Wilkes

8-30 at Reagan

9-6 Open Date

9-13 vs. Glenn

9-20 vs. RJ Reynolds

9-27 vs. Carver

10-4 at North Surry

10-11 at Walkertown

10-18 at Atkins

10-25 vs. Forbush

11-1 vs. West Stokes

11-8 vs. Surry Central

 

North Johnston

8-23 vs. Red Springs

8-29 at Rosewood

9-6 vs. James Kenan

9-13 at Smithfield-Selma

9-20 at CB Aycock

9-27 at Princeton

10-4 Open Date

10-11 vs. Beddingfield

10-18 vs. Farmville Central

10-25 at North Pitt

11-1 vs. SouthWest Edgecombe

11-18 at Nash Central

 

North Lenoir

8-23 at East Columbus

8-30 at Farmville Central

9-6 vs. East Carteret

9-13 at Southern Wayne

9-20 vs. Eastern Wayne

9-27 vs. Greene Central

10-4 at Washington

10-11 Open Date

10-18 vs. West Craven

10-25 at Ayden-Grifton

11-1 at Kinston

11-8 vs. South Lenoir

 

North Lincoln

8-23 at Parkwood

8-30 vs. East Rutherford

9-6 at West Caldwell

9-13 Open Date

9-20 vs. Bessemer City

9-27 at West Lincoln

10-4 vs. Lake Norman Charter

10-11 vs. East Lincoln

10-18 vs. Maiden

10-25 at Newton-Conover

11-1 vs. Lincolnton

11-8 at Bandys

 

North Pitt

8-23 vs. Washington

8-30 at Kinston

9-6 vs. Greene Central

9-13 vs. South Central

9-20 at Ayden-Grifton

9-27 at East Wake

10-4 Open Date

10-11 vs. SouthWest Edgecombe

10-18 at Beddingfield

10-25 vs. North Johnston

11-1 vs. Nash Central

11-8 at Farmville Central

 

North Surry

8-23 vs. Alleghany

8-30 at Elkin

9-6 vs. East Surry

9-13 Open Date

9-20 at Mount Airy

9-27 vs. Walkertown

10-4 vs. North Forsyth

10-11 at Forbush

10-18 vs. West Stokes

10-25 vs. Surry Central

11-1 at Atkins

11-8 at Carver

 

North Wilkes

8-23 vs. North Forsyth

8-30 vs. West Caldwell

9-6 at North Iredell

9-13 at Avery

9-20 Open Date

9-27 vs. East Wilkes

10-4 vs. Wilkes Central

10-11 at Ashe County

10-18 vs. Elkin

10-25 at Starmount

11-1 vs. Alleghany

11-8 at West Wilkes

 

Northeastern

8-23 vs. Conley

9-6 at Rose

9-20 at Rocky Mount

9-27 vs. Holmes

10-11 vs. Hertford

10-18 at Currituck

10-25 vs. Bertie

11-1 vs. First Flight 

11-8 at Pasquotank

 

Oak Grove

8-23 at Trinity

8-30 at Jordan-Matthews

9-6 Open Date

9-13 vs. North Davidson

9-20 at Lexington

9-27 at Central Davidson

10-4 vs. South Rowan

10-11 vs. Salisbury

10-18 at West Davidson

10-25 vs. Ledford

11-1 at Thomasville

11-8 vs. East Davidson

 

Owen

8-23 at East Henderson

8-30 Open Date

9-6 vs. AC Reynolds

9-13 at North Henderson

9-20 at Brevard

9-27 vs. Franklin

10-4 Open Date

10-11 vs. Mitchell

10-18 vs. Polk County

10-25 at Mountain Heritage

11-1 at Avery

11-8 vs. Madison

 

Pasquotank

8-23 vs. Washington County

8-30 at Northampton County

9-6 at Holmes

9-13 vs. Camden County

9-20 at Bear Grass

9-27 vs. Gates County

10-4 Open Date

10-11 at Currituck

10-18 at Bertie

10-25 vs. First Flight

11-1 at Hertford County

11-8 vs. Northeastern

 

Patton

8-23 at North Buncombe

8-30 vs. R-S Central

9-6 vs. McDowell

9-13 vs. Freedom

9-20 Open Date

9-27 vs. Fred T. Foard

10-4 at Draughn

10-11 vs. East Burke

10-18 at West Iredell

10-25 vs. West Caldwell

11-1 vs. Bunker Hill

11-8 at Hibriten

 

Pisgah

8-23 at Murphy

8-30 vs. Enka

9-6 at Tuscola

9-20 at East Rutherford

9-27 vs. Mountain Heritage

10-11 vs. Smoky Mountain

10-18 at East Henderson

10-25 at Hendersonville

11-1 vs. Franklin

11-8 vs. Brevard

 

Providence Grove

8-23 vs. East Davidson

8-30 vs. Southern Guilford

9-6 at Graham

9-13 at Southwestern Randolph

9-20 vs. Cedar Ridge

9-27 at Eastern Randolph

10-4 vs. Randleman

10-11 at Trinity

10-18 vs. Wheatmore

10-25 vs. T.W. Andrews

11-1 Open Date

11-8 at Jordan-Matthews

 

R-S Central

8-23 vs. McDowell

8-30 at Patton

9-6 at Polk County

9-13 at Chesnee, SC

9-20 vs. South Caldwell

9-27 vs. East Rutherford

10-4 at Shelby

10-11 vs. East Gaston

10-18 Open Date

10-25 vs. South Point

11-1 at Burns

11-8 at Chase

 

Randleman

8-23 vs. Asheboro

8-30 at Southwestern Randolph

9-6 vs. Ledford

9-13 vs. Montgomery Central

9-27 vs. Wheatmore

10-4 at Providence Grove

10-11 vs. Jordan-Matthews

10-18 at T.W. Andrews

10-25 at Trinity

11-1 vs. Eastern Randolph

 

Red Springs

8-23 at North Johnston

8-30 vs. Forest Hills

9-6 Open Date

9-13 at South Columbus

9-20 vs. West Bladen

9-27 vs. East Bladen

10-4 at East Columbus

10-11 vs. South Robeson

10-18 at Whiteville

10-25 at Fairmont

11-1 vs. West Columbus

11-8 at St. Pauls

 

Reidsville

8-23 at High Point Central

8-30 at McMichael

9-6 at Morehead

9-13 vs. Rockingham County

9-20 vs. Eastern Guilford

9-27 vs. East Surry

10-4 vs. Mount Airy

10-11 Open Date

10-18 vs. Carrboro

10-25 vs. Graham

11-1 at Cummings

11-8 at Bartlett Yancey

 

Richlands

8-23 at East Duplin

8-30 vs. White Oak

9-6 vs. Swansboro

9-13 at James Kenan

9-20 Open Date

9-27 vs. Trask

10-4 vs. East Carteret

10-11 at Pender

10-18 vs. Lejeune

10-25 vs. Croatan

11-1 at Dixon

11-8 vs. Southwest Onslow

 

Roanoke Rapids

8-23 vs. Northampton County

9-13 at Vance County

9-27 vs. Granville Central

10-4 at Louisburg

10-11 vs. South Granville

10-25 vs. Webb

11-1 at Warren County

11-8 at Bunn

 

Salisbury

8-23 at North Rowan

8-30 vs. Jesse Carson

9-6 Open Date

9-13 vs. Thomasville

9-20 at West Davidson

9-27 at Lexington

10-4 vs. Central Davidson

10-11 at Oak Grove

10-18 at Ledford

10-25 vs. East Davidson

11-1 at North Davidson

11-8 vs. South Rowan

 

Shelby

8-23 at Freedom

8-30 vs. AC Reynolds

9-13 vs. Crest

9-20 at Kings Mountain

9-27 at East Gaston

10-4 vs. R-S Central

10-11 at Chase

10-18 vs. Burns

11-1 vs. East Rutherford

11-8 at Shelby

 

Smoky Mountain

8-23 vs. Robbinsville

8-30 at Swain County

9-6 at Cherokee

9-13 at Rosman

9-20 vs. Madison

9-27 vs. Tuscola

10-4 Open Date

10-11 at Pisgah

10-18 vs Hendersonville

10-25 at Brevard

11-1 at East Henderson

11-8 vs. Franklin

 

South Columbus

8-23 vs. Ashley

8-30 Open Date

9-6 at Loris, SC

9-13 vs. Red Springs

9-20 at East Bladen

9-27 vs. West Columbus

10-4 vs. St. Pauls

10-11 at East Columbus

10-18 at Fairmont

10-25 vs. South Robeson

11-1 at West Bladen

11-8 vs. Whiteville

 

South Granville

8-23 at Knightdale

8-30 at Sanderson

9-6 vs. Orange

9-13 vs. Southern Nash

9-20 Open Date

9-27 at Franklinton

10-4 vs. Warren County

10-11 at Roanoke Rapids

10-18 vs. Louisburg

10-25 at Bunn

11-1 vs. Webb

11-8 at Granville Central

 

South Lenoir

8-23 at North Duplin

8-30 vs. Jones Senior

9-13 at Princeton

9-20 vs. Spring Creek

9-27 at West Craven

10-4 vs. Kinston

10-11 at Greene Central

10-18 vs. Ayden-Grifton

10-25 vs. Washington

11-8 at North Lenoir

 

South Point

8-23 at Crest

8-30 at Lincolnton

9-6 vs. Clover, SC

9-13 at Forestview

9-20 vs. Stuart Cramer

9-27 at Burns

10-4 vs. East Gaston

10-11 Open Date

10-18 vs. East Rutherford

10-25 at R-S Central

11-1 at Chase

11-8 vs. Shelby

 

South Rowan

8-23 at Jesse Carson

8-30 Open Date

9-6 vs. East Rowan

9-13 at East Davidson

9-20 vs. Ledford

9-27 vs. North Davidson

10-4 at Oak Grove

10-11 at West Davidson

10-18 vs. Thomasville

10-25 at Lexington

11-1 vs. Central Davidson

11-8 at Salisbury

 

SouthWest Edgecombe

8-23 Open Date

8-30 at North Edgecombe

9-6 vs. South Central

9-13 at Bertie

9-20 vs. Tarboro

9-27 at Northern Nash

10-4 at Corinth Holders

10-11 at North Pitt

10-18 vs. Nash Central

10-25 at Farmville Central

11-1 at North Johnston

11-8 vs. Beddingfield

 

Southwest Onslow

8-23 vs. Jacksonville

8-30 vs. Wallace-Rose Hill

9-6 at White Oak

9-13 at East Duplin

9-20 Open Date

9-27 vs. Dixon

10-4 vs. Croatan

10-11 at Lejeune

10-18 vs. Pender

10-25 at East Carteret

11-1 vs. Trask

11-8 at Richlands

 

Spring Creek

8-23 at Smithfield-Selma

8-30 vs. Lejeune

9-6 at Rosewood

9-13 vs. Hobbton

9-20 at South Lenoir

9-27 vs. Midway

10-4 at North Duplin

10-11 at Bear Grass Charter

10-18 at North Raleigh Christian Academy

10-25 Open Date

11-1 Bear Grass Charter

11-8 Open Date

 

St. Pauls

8-23 at North Edgecombe

8-30 vs. Union Pines

9-6 Open Date

9-13 vs. East Columbus

9-20 at South Robeson

9-27 vs. Fairmont

10-4 at South Columbus

10-11 at West Columbus

10-18 vs. East Bladen

10-25 vs. West Bladen

11-1 at Whiteville

11-8  vs. Red Springs

 

Surry Central

8-23 vs. Elkin

8-30 vs. East Wilkes

9-6 at Wilkes Central

9-13 at East Surry

9-20 Open Date

9-27 at West Stokes

10-4 vs. Forbush

10-11 vs. Atkins

10-18 vs. Carver

10-25 at North Surry

11-1 at Walkertown

11-8 vs. North Forsyth

 

T.W. Andrews

8-22 vs. McMichael

8-30 vs. Carver

9-6 at Ben Smith

9-13 Open Date

9-20 vs. High Point Central

9-27 vs. Jordan-Matthews

10-4 at Southwest Guilford

10-11 at Eastern Randolph

10-18 vs. Randleman

10-25 at Providence Grove

11-1 at Trinity

11-8 vs. Wheatmore

 

Thomasville

8-23 at Albemarle

8-30 at Montgomery Central

9-6 Open Date

9-13 at Salisbury

9-20 vs. Central Davidson

9-27 at Ledford

10-4 at East Davidson

10-11 vs. North Davidson

10-18 at South Rowan

10-25 vs. West Davidson

11-1 vs. Oak Grove

11-8 at Lexington

 

Trask

8-23 vs. Topsail

8-30 vs. Union

9-6 at Wallace-Rose Hill

9-13 at North Brunswick

9-20 Open Date

9-27 at Richlands

10-4 vs. Pender

10-11 vs. East Carteret

10-18 at Croatan

10-25 at Lejeune

11-1 at Southwest Onslow

11-8 at Dixon

 

Trinity

8-23 vs. Oak Grove

8-30 at Eastern Guilford

9-6 at South Stokes

9-13 vs. North Moore

9-20 vs. Southwestern Randolph

9-27 Open Date

10-4 at Wheatmore

10-11 vs. Providence Grove

10-18 at Jordan-Matthews

10-25 vs. Randleman

11-1 TW Andrews

11-8 at Eastern Randolph

 

Walkertown

8-23 vs. Lexington

8-30 vs. South Stokes

9-6 at Alleghany

9-13 at Bishop McGuinness

9-20 Open Date

9-27 at North Surry

10-4 vs. Carver

10-11 vs. North Forsyth

10-18 at Forbush

10-25 vs. West Stokes

11-1 vs. Surry Central

11-8 at Atkins

 

Wallace-Rose Hill

8-23 at East Bladen

8-30 at Southwest Onslow

9-6 vs. Trask

9-13 at Havelock

9-20 vs. Northside-Jacksonville

9-27 at Wake Forest

10-4 Open Date

10-11 at Goldsboro

10-18 at Midway

10-25 vs. Clinton

11-1 vs. East Duplin

11-8 at James Kenan

 

Washington

8-23 at North Pitt

8-30 vs. Tarboro

9-6 at Conley

9-13 at Northside-Pinetown

9-20 vs. First Flight

9-27 at Kinston

10-4 vs. North Lenoir

10-11 vs. Ayden Grifton

10-18 Open Date

10-25 at South Lenoir

11-1 at West Craven

11-8 vs. Greene Central

 

Webb

8-23 at Rockingham County

8-30 at Southeast Guilford

9-6 vs. Vance County

9-13 vs. Clinton

9-20 Open Date

9-27 vs. Warren County

10-4 vs. Granville Central

10-11 at Louisburg

10-18 vs. Bunn

10-25 at Roanoke Rapids

11-1 at South Granville

11-8 vs. Carrboro

 

West Bladen

8-24 at South Brunswick

8-30 at North Brunswick

9-6 Open Date

9-13 vs. Fairmont

9-20 at Red Springs

9-27 vs. East Columbus

10-4 at South Robeson

10-11 vs. Whiteville

10-18 vs. West Columbus

10-25 at St. Pauls

11-1 vs. South Columbus

11-8 at East Bladen

 

West Caldwell

8-23 at South Caldwell

8-30 at North Wilkes

9-6 vs. North Lincoln

9-13 vs. Ashe County

9-20 Open Date

9-27 vs. East Burke

10-4 vs. Hibriten

10-11 at West Iredell

10-18 vs. Fred T. Foard

10-25 at Patton

11-1 vs. Draughn

11-8 at Bunker Hill

 

West Craven

8-23 at East Carteret

8-30 vs. South Central

9-6 vs. West Carteret

9-13 at Havelock

9-20 Open Date

9-27 vs. South Lenoir

10-4 at Ayden-Grifton

10-11 vs. Kinston

10-18 at North Lenoir

10-25 at Greene Central

11-1 vs. Washington

11-8 vs. New Bern

 

West Davidson

8-23 at Wheatmore

8-30 vs. South Davidson

9-6 Open Date

9-13 at Ledford

9-20 vs. Salisbury

9-27 vs. East Davidson

10-4 at North Davidson

10-11 vs. South Rowan

10-18 vs. Oak Grove

10-25 at Thomasville

11-1 vs. Lexington

11-8 at Central Davidson

 

West Iredell

8-23 at Atkins

8-30 at South Iredell

9-6 Open Date

9-13 at Statesville

9-20 vs. North Iredell

9-27 vs. Draughn

10-4 at East Burke

10-11 vs. West Caldwell

10-18 vs. Patton

10-25 at Bunker Hill

11-1 vs. Hibriten

11-8 at Fred T. Foard

 

West Lincoln

8-23 vs. Draughn

8-30 Open Date

9-6 vs. Cherryville

9-13 at Fred T. Foard

9-20 at East Burke

9-27 vs. North Lincoln

10-4 vs. Maiden

10-11 at Newton-Conover

10-18 vs. Lincolnton

10-25 at Bandys

11-1 at East Lincoln

11-8 vs. Lake Norman Charter

 

West Stanly

8-23 vs. Piedmont

8-30 at Albemarle

9-6 vs. Southwestern Randolph

9-13 at North Stanly

9-20 at Wheatmore

9-27 at East Rowan

10-4 Open Date

10-11 vs. Forest Hills

10-18 vs. South Stanly

10-25 at Montgomery Central

11-1 at Anson

11-8 vs. Mount Pleasant

 

West Stokes

8-23 vs. South Stokes

8-30  at Mount Airy

9-6 Open Date

9-13 vs. North Stokes

9-20 vs. East Surry

9-27 vs. Surry Central

10-4 vs. Atkins

10-11 at Carver

10-18 at North Surry

10-25 at Walkertown

11-1 at North Forsyth

11-8 vs. Forbush

 

West Wilkes

8-23 vs. Forbush

8-30 at Avery

9-6 vs. Bishop McGuinness

9-13 Open Date

9-20 at Grayson County, VA 

9-27 at Wilkes Central

10-4 at East Wilkes

10-11 vs. Alleghany

10-18 vs. Starmount

10-25 at Elkin

11-1 at Ashe County

11-8 vs. North Wilkes

 

Wheatmore

8-23 vs. West Davidson

8-30 at East Davidson

9-6 vs. Asheboro

9-13 at Western Guilford

9-20 vs. West Stanly

9-27 at Randleman

10-4 vs. Trinity

10-11 Open Date

10-18 at Providence Grove

10-25 vs. Eastern Randolph

11-1 vs. Jordan-Matthews

11-8 at T.W. Andrews

 

Whiteville

8-23 vs. North Brunswick

8-30 vs. West Brunswick

9-6 Open Date

9-13 vs. East Bladen

9-20 at East Columbus

9-27 vs. South Robeson

10-4 at Fairmont

10-11 at West Bladen

10-18 vs. Red Springs

10-25 at West Columbus

11-1 vs. St. Pauls

11-8 at South Columbus

 

Wilkes Central

8-23 at North Iredell

8-30 vs. Alexander Central

9-6 vs. Surry Central

9-13 at Watauga

9-20 Open Date

9-27 vs. West Wilkes

10-4 at North Wilkes

10-11 vs. Elkin

10-18 vs. Ashe County

10-25 at Alleghany

11-1 vs. Starmount

11-8 at East Wilkes

Jim West Posts:2468
--
03/14/2019 10:59 AM 0
0

1A:
 

Albemarle

8-23 vs. Thomasville

8-30 vs. West Stanly

9-6 at Mountain Island Charter

9-13 Open Date

9-20 at Union Pines

9-27 vs. Chatham Central

10-4 at North Moore

10-11 vs. North Rowan

10-18 at North Stanly

10-25 vs. South Davidson

11-1 at South Stanly

11-8 vs. Montgomery Central

 

Alleghany

8-23 at North Surry

8-30 at Grayson County (VA)

9-6 vs. Walkertown

9-13 at Mount Airy

9-20 Open Date

9-27 at Ashe County

10-4 vs. Starmount

10-11 at West Wilkes

10-18 at East Wilkes

10-25 vs. Wilkes Central

11-1 at North Wilkes

11-8 vs. Elkin

 

Andrews

8-23 at Trinity Academy

8-30 vs. Gladiator Sports Academy

9-6 Open Date

9-13 at North Georgia

9-20 vs. Rabun Gap

9-27 vs. Murphy

10-4 at Swain County

10-11 vs. Cherokee

10-18 at Hayesville

10-25 vs. Copper Basin, TN

11-1 at Robbinsville

11-8 vs. Rosman

 

Avery

8-23 vs. Ashe County

8-30 vs. West Wilkes

9-6 at North Buncombe

9-13 vs. North Wilkes

9-20 at Draughn

9-27 at Cloudland (TN)

10-4 Open Date

10-11 vs. Mountain Heritage

10-18 at Madison

10-25 vs. Polk

11-1 vs. Owen

11-8 at Mitchell

 

Bear Grass Charter

8-23 vs. South Creek

8-30 vs. Arendell Parrot Academy

9-13 vs. Manteo

9-20 vs. Pasquotank County

9-27 at Perquimans

10-11 vs. Spring Creek

1-1 at Spring Creek

 

Bessemer City

8-23 vs. Chase

8-30 Open Date

9-6 vs. Forestview

9-13 at Community School of Davidson

9-20 at North Lincoln

9-27 vs. Mountain Island Charter

10-4 at Highland Tech

10-11 vs. Union Academy

10-18 at Pine Lake Prep

10-25 vs. Thomas Jefferson

11-1 at Christ the King

11-8 vs. Cherryville

 

Bishop McGuinness

8-23 vs. Central Davidson

8-30 at Community School

9-6 at West Wilkes

9-13 vs. Walkertown

9-20 vs. Atkins

9-27 at Bartlett Yancey

10-4 Open Date

10-11 at East Surry

10-18 vs. North Stokes

10-25 vs. South Stokes

11-1 at Mount Airy

11-8 at Winston-Salem Prep

 

Camden County

8-30 at Currituck

9-13 at Pasquotank County

10-11 at Holmes 

10-18 vs. Manteo

10-25 vs. Washington County

11-1 at Perquimans

11-8 vs. Gates County

 

Chatham Central

8-23 vs. Eastern Randolph

8-30 vs. Atkins

9-6 at North Stokes

9-13 vs. Jordan-Matthews

9-20 vs. Covenant Day

9-27 at Albemarle

10-4 at North Stanly

10-11 Open Date

10-18 at North Rowan

10-25 vs. South Stanly

11-1 at South Davidson

11-8 vs. North Moore

 

Cherokee

8-23 at Polk County

8-30 at Choctaw Central

9-6 vs. Smoky Mountain

9-13 vs. Gladiator Sports Academy

9-20 vs. Trinity Academy

9-27 at Swain

10-4 vs. Rosman

10-11 at Andrews

10-18 vs. Robbinsville

10-25 at Hayesville

11-1 vs. Murphy

 

Cherryville

8-23 vs. Christ the King

8-30 at Chase

9-6 at West Lincoln

9-13 vs. Draughn

9-20 vs. Highland Tech

9-27 vs. Thomas Jefferson

10-4 at Community School

10-11 vs. Mountain Island Charter

10-18 at Union Academy

10-25 Open Date

11-1 vs. Pine Lake Prep

11-8 at Bessemer City

 

Christ the King

8-23 at Cherryville

8-30 vs. Mountain Island Charter

9-6 at Community School

9-13 at Thomas Jefferson

9-20 at Pine Lake Prep

9-27 vs. Union Academy

10-4 vs. Stateville Christian

10-11 Open Date

10-18 vs. Commonwealth Charter

10-25 at Highland Tech

11-1 vs. Bessemer City

11-8 Open Date

 

Columbia

8-30 at Manteo

9-13 at Perquimans

9-27 at Currituck

 

Community School of Davidson

8-23 at North Moore

8-30 vs. Bishop McGuinness

9-6 vs. Christ the King

9-13 vs. Bessemer City

9-20 Open Date

9-27 vs. Highland Tech

10-4 vs. Cherryville

10-11 at Thomas Jefferson

10-18 vs. Mountain Island Charter

10-25 at Union Academy

11-1 at East Gaston

11-8 vs. Pine Lake Prep

 

East Carteret

8-23 vs. West Craven

8-30 vs. West Carteret

9-6 at North Lenoir

9-13 vs. Swansboro

9-20 Open Date

9-27 at Pender

10-4 at Richlands

10-11 at Trask

10-18 vs. Dixon

10-25 vs. Southwest Onslow

11-1 vs. Lejeune

11-8 vs. Croatan

 

East Columbus

8-23 vs. North Lenoir

8-30 Open Date

9-6 at Hobbton

9-13 at St. Pauls

9-20 vs. Whiteville

9-27 at West Bladen

10-4 vs. Red Springs

10-11 vs. South Columbus

10-18 at South Robeson

10-25 at East Bladen

11-1 vs. Fairmont

11-8 at West Columbus

 

East Surry

8-23 vs. East Wilkes

8-30 vs. Starmount

9-6 at North Surry

9-13 vs. Surry Central

9-20 at West Stokes

9-27 at Reidsville

10-4 Open Date

10-11 vs. Bishop McGuinness

10-18 at Winston-Salem Prep

10-25 at North Stokes

11-1 vs. South Stokes

11-8 vs. Mount Airy

 

East Wilkes

8-23 at East Surry

8-30 at Surry Central

9-6 vs. Forbush

9-13 vs. Winston-Salem Prep

9-20 Open Date

9-27 at North Wilkes

10-4 vs. West Wilkes

10-11 at Starmount

10-18 vs. Alleghany

10-25 at Ashe County

11-1 at Elkin

11-8 vs. Wilkes Central

 

Elkin

8-23 at Surry Central

8-30 vs. North Surry

9-6 vs. Mount Airy

9-13 Open Date

9-20 at South Stokes

9-27 at Starmount

10-4 vs. Ashe County

10-11 at Wilkes Central

10-18 at North Wilkes

10-25 vs. West Wilkes

11-1 vs. East Wilkes

11-8 at Alleghany

 

Gates County

9-6 vs.  Bertie

9-13 vs. Riverside-Martin

9-27 at Pasquotank County

10-11 at Manteo

10-18 vs. Perquimans

10-25 vs. Holmes

11-1 at Washington County

11-8 at Camden County

 

Granville Central

8-23 vs. Ravenscroft

8-30 at Princeton

9-6 vs. KIPP Pride

9-13 at Southside

9-20 vs. Riverside-Martin

9-27 at Roanoke Rapids

10-4 at Webb

10-11 Open Date

10-18 vs. Warren County

10-25 at Louisburg

11-1 vs. Bunn

11-8 vs. South Granville

 

Hayesville

8-23 at Towns County, GA

8-30 vs. Copper Basin, TN

9-6 at Tellico Plains, TN

9-13 at Lookout Valley, TN

9-20 vs. North Georgia

10-4 at Robbinsville

10-11 at Murphy

10-18 vs. Andrews

10-25 vs. Cherokee

11-1 at Rosman

11-8 vs. Swain County

 

Highland Tech

8-23 vs. East Burke

8-30 Open Date

9-6 vs. Commonwealth

9-13 vs. Lake Norman Charter

9-20 at Cherryville

9-27 at Community School of Davidson

10-4 vs. Bessemer City

10-11 at Pine Lake Prep

10-18 vs. Thomas Jefferson

10-25 vs. Christ the King

11-1 vs. Union Academy

11-8 at Mountain Island Charter

 

Hobbton

8-23 vs. East Chapel Hill

8-30 at Louisburg

9-6 vs. East Columbus

9-13 at Spring Creek

9-20 vs. Midway

9-27 vs. North Stokes

10-4 Open Date

10-11 at Rosewood

10-18 vs. Princeton

10-25 vs. Lakewood

11-1 at Union

11-8 at North Duplin

 

Holmes

8-23 at First Flight

8-30 at Bertie

9-6 vs. Pasquotank

9-13 vs. Virginia Disciples

9-20 vs. Currituck

9-27 at Northeastern

10-4 Open Date

10-11 vs. Camden County

10-18 at Washington County

10-25 at Gates County

11-1 vs. Manteo

11-8 vs. Perquimans

 

Jones Senior

8-30 at South Lenoir

9-6 vs. North Duplin

9-13 vs. Union

9-20 at Rosewood

9-27 vs. Northside

10-4 vs. Riverside

10-11 at Pamlico County

10-18 at Tarboro

10-25 vs. Southside

11-1 at South Creek

 

KIPP Pride

8-23 vs. Louisburg

8-30 at Lakewood

9-6 at Granville Central

9-13 vs. South Creek

9-20 at Bartlett Yancey

9-27 at North Edgecombe

10-4 vs. Southeast Halifax

10-11 vs. Rocky Mount Prep

10-18 Open Date

10-25 at Northampton County

11-1 at Weldon

11-8 vs. Northwest Halifax

 

Lakewood

8-23 at Village Christian

8-30 vs. KIPP Pride

9-6 vs. Lejeune

9-13 at Midway

9-20 vs. South Brunswick

9-27 vs. James Kenan

10-4 Open Date

10-11 at North Duplin

10-18 vs. Rosewood

10-25 at Hobbton

11-1 vs. Princeton

11-8 at Union

 

Lejeune

8-30 at Spring Creek

9-6 at Lakewood

9-13 vs. North Duplin

9-27 vs. Croatan

10-4 at Dixon

10-11 vs. Southwest Onslow

10-18 at Richlands

10-25 vs. Trask

11-1 at East Carteret

11-8 at Pender

 

Louisburg

8-23 at KIPP Pride

8-30 vs. Hobbton

9-6 vs. Franklinton

9-13 at Weldon

9-20 at Rocky Mount Prep

9-27 at Bunn

10-4 vs. Roanoke Rapids

10-11 vs. Webb

10-18 at South Granville

10-25 vs. Granville Central

11-1 Open Date

11-8 at Warren County

 

Manteo

8-23 vs. Currituck

8-30 vs. Columbia

9-6 Open Date

9-13 at Bear Grass Charter

9-20 vs. Northside-Pinetown

9-27 at Bertie

10-4 at First Flight

10-11 vs. Gates County

10-18 at Camden County

10-25 vs. Perquimans

11-1 at Holmes

11-8 vs. Washington County

 

Mitchell

8-23 at Erwin

8-30 vs. Cannon

9-6 vs. Trinity Academy (TN)

9-13 at McDowell

9-20 at Franklin

9-27 vs. East Henderson

10-4 Open Date

10-11 at Owen

10-18 at Mountain Heritage

10-25 vs. Madison

11-1 at Polk County

11-8 vs. Avery

 

Mount Airy

8-23 vs. Starmount

8-30 vs. West Stokes

9-6 at Elkin

9-13 vs. Alleghany

9-20 vs. North Surry

9-27 Open Date

10-4 vs. Reidsville

10-11 vs. North Stokes

10-18 at South Stokes

10-25 at Winston-Salem Prep

11-1 vs. Bishop McGuinness

11-8 at East Surry

 

Mountain Island Charter

8-23 vs. Providence Day

8-30 at Christ the King

9-6 vs. Albemarle

9-13 at Berry Academy

9-20 Open Date

9-27 at Bessemer City

10-4 vs. Union Academy

10-11 at Cherryville

10-18 at Community School of Davidson

10-25 vs. Pine Lake Prep

11-1 at Thomas Jefferson

11-8 vs. Highland Tech

 

Murphy

8-23 vs. Pisgah

8-30 at Franklin

9-6 at Georgia Force Christian

9-13 vs. Christ School

9-20 vs. Life Christian Academy

9-27 vs. Andrews

10-4 Open Date

10-11 vs. Hayesville

10-18 at Swain County

10-25 vs. Rosman

11-1 at Cherokee

11-8 vs. Robbinsville

 

North Duplin

8-23 vs. South Lenoir

8-30 vs. Northside

9-6 at Jones Senior

9-13 at Lejeune

9-20 at Southside

9-27 Open Date

10-4 vs. Spring Creek

10-11 vs. Lakewood

10-18 at Union

10-25 at Princeton

11-1 vs. Rosewood

11-8 vs. Hobbton

 

North Edgecombe

8-23 vs. St. Pauls

8-30 vs. SouthWest Edgecombe

9-6 at Farmville Central

9-13 vs. Tarboro

9-20 at South Creek

9-27 vs. KIPP Pride

10-4 vs. Northampton County

10-11 at Weldon

10-18 at Southeast Halifax

10-25 vs. Northwest Halifax

11-1 at Rocky Mount Prep

11-8 Open Date

 

North Moore

8-23 vs. Community School of Davidson

8-30 at North Stokes

9-6 vs. Union Pines

9-13 at Trinity

9-20 Open Date

9-27 at North Rowan

10-4 vs. Albemarle

10-11 at South Stanly

10-18 vs. South Davidson

10-25 Open Date

11-1 vs. North Stanly

11-8 at Chatham Central

 

North Rowan

8-23 vs. Salisbury

8-30 at West Rowan

9-6 at Lexington

9-13 vs. Jesse Carson

9-20 at East Rowan

9-27 vs. North Moore

10-4 vs. South Stanly

10-11 at Albemarle

10-18 vs. Chatham Central

10-25 at North Stanly

11-1 Open Date

11-8 vs. South Davidson

 

North Stanly

8-23 vs. East Rowan

8-30 vs. Piedmont

9-6 Open Date

9-13 vs. West Stanly

9-20 vs. Jesse Carson

9-27 at Forest Hills

10-4 vs. Chatham Central

10-11 at South Davidson

10-18 vs. Albemarle

10-25 vs. North Rowan

11-1 at North Moore

11-8 at South Stanly

 

North Stokes

8-23 vs. South Davidson

8-30 vs. North Moore

9-6 vs. Chatham Central

9-13 at West Stokes

9-20 vs. Patrick County, VA

9-27 at Hobbton

10-4 Open Date

10-11 at Mount Airy

10-18 at Bishop McGuinness

10-25 vs. East Surry

11-1 vs. Winston-Salem Prep

11-8 at South Stokes

 

Northampton County

8-23 at Roanoke Rapids

8-30 vs. Pasquotank County

9-6 at Warren County

9-13 vs. Hertford County

9-20 vs. Washington County

9-27 at Rocky Mount Prep

10-4 at North Edgecombe

10-11 vs. Southeast Halifax

10-18 at Northwest Halifax

10-25 vs. KIPP Pride

11-1 Open Date

11-8 vs. Weldon

 

Northside-Pinetown

8-23 vs. Perquimans

8-30 at North Duplin

9-13 vs. Washington

9-20 at Manteo

9-27 at Jones Senior

10-4 vs. Pamlico

10-11 at Riverside-Martin

10-25 vs. South Creek

11-1 vs. Tarboro

11-8 at Southside

 

Northwest Halifax

8-31 at Southeast Halifax

9-13 at Bunn

9-20 at Pamlico County

9-27 at Weldon

10-4 vs. Rocky Mount Prep

10-18 vs. Northampton County

10-25 at North Edgecombe

11-1 vs. Southeast Halifax

11-8 at KIPP Pride

 

Pamlico County

8-23 vs. Princeton

8-30 vs. Ayden-Grifton

9-6 at Washington County

9-13 at Croatan

9-20 vs. Northwest Halifax

9-27 at Riverside-Martin

10-4 at Northside-Pinetown

10-11 vs. Jones Senior

10-18 vs. Southside

10-25 at Tarboro

11-1 Open Date

11-8 vs. South Creek

 

Pender

8-23 at James Kenan

8-30 vs. Topsail

9-6 at Union

9-13 vs. Rosewood

9-20 Open Date

9-27 vs. East Carteret

10-4 at Trask

10-11 vs. Richlands

10-18 at Southwest Onslow

10-25 vs. Dixon

11-1 at Croatan

11-8 vs. Lejeune

 

Perquimans

8-23 at Northside-Pinetown

8-30 at South Creek

9-6 vs. Southside

9-13 vs. Columbia

9-20 vs. Southeast Halifax

9-27 vs. Bear Grass Charter

10-4 Open Date

10-11 Washington County

10-18 at Gates County

10-25 at Manteo

11-1 vs. Camden County

11-8 at Holmes

 

Pine Lake Prep

8-23 vs. Quality Education Academy

8-30 vs. Lake Norman Charter

9-6 at Union Academy

9-13 vs. Commonwealth

9-20 vs. Christ the King

9-27 Open Date

10-4 at Thomas Jefferson

10-11 vs. Highland Tech

10-18 vs. Bessemer City

10-25 at Mountain Island Charter

11-1 at Cherryville

11-8 vs. Community School of Davidson

 

Polk County

8-23 vs. Cherokee

8-30 at North Gaston

9-6 vs. R-S Central

9-13 Open Date

9-20 vs. East Henderson

9-27 vs. Hendersonville

10-4 at East Rutherford

10-11 vs. Madison

10-18 at Owen

10-25 at Avery

11-1 vs. Mitchell

11-8 at Mountain Heritage

 

Princeton

8-23 at Pamlico County

8-30 vs. Granville Central

9-6 Open Date

9-13 vs. South Lenoir

9-20 at Wake Christian

9-27 vs. North Johnston

10-4 Open Date

10-11 vs. Union

10-18 at Hobbton

10-25 vs. North Duplin

11-1 at Lakewood

11-8 vs. Rosewood

 

Riverside-Martin

8-23 vs. Bertie

8-30 at Washington County

9-6 vs. South Creek

9-13 at Gates County

9-20 at Granville Central

9-27 vs. Pamlico

10-4 at Jones Senior

10-11 vs. Northside-Pinetown

10-18 vs. South Creek

10-25 Open Date

11-1 at Southside

11-8 vs. Tarboro

 

Robbinsville

8-23 at Smoky Mountain

8-30 at Life Christian (GA)

9-6 Open Date

9-13 vs. Rabun Gap

9-20 vs. Georgia Force Christian

9-27 at Rosman

10-4 vs. Hayesville

10-11 Open Date

10-18 at Cherokee

10-25 vs. Swain County

11-1 vs. Andrews

11-8 at Murphy

 

Rocky Mount Prep

8-30 vs. Harrell's Christian Academy

9-20 vs. Louisburg

9-27 vs. Northampton County

10-4 at Northwest Halifax

10-11 at KIPP Pride

10-18 vs. Weldon

11-1 vs. North Edgecombe

11-8 at Southeast Halifax

 

Rosewood

8-23 at CB Aycock

8-29 vs. North Johnston

9-6 vs. Spring Creek

9-13 at Pender

9-20 vs. Jones Senior

9-27 vs. Wake Christian

10-4 Open Date

10-11 vs. Hobbton

10-18 at Lakewood

10-25 vs. Union

11-1 at North Dupline

11-8 at Princeton

 

Rosman

8-23 vs. Enka

8-30 at Brevard

9-6 at Madison

9-13 at Smoky Mountain

9-20 vs. Chase

9-27 vs. Robbinsville

10-4 at Cherokee

10-11 vs. Swain County

10-18 Open Date

10-25 at Murphy

11-1 vs. Hayesville

11-8 at Andrews

 

South Creek

8-23 at Bear Grass Charter

8-30 vs. Perquimans

9-6 at Riverside-Martin

9-13 at KIPP Pride

9-20 vs. North Edgecombe

9-27 vs. Southside

10-4 Open Date

10-11 at Tarboro

10-18 vs. Riverside-Martin

10-25 at Northside-Pinetown

11-1 vs. Jones Senior

11-8 at Pamlico County

 

South Davidson

8-23 at North Stokes

8-30 at West Davidson

9-6 vs. Central Davidson

9-13 at Carver

9-20 Open Date

9-27 vs. South Stanly

10-4 vs. South Stokes

10-11 vs. North Stanly

10-18 at North Moore

10-25 at Albemarle

11-1 vs. Chatham Central

11-8 at North Rowan

 

South Robeson

8-23 at Hoggard

8-30 Open Date

9-6 at Lake View (SC)

9-13 at West Columbus

9-20 vs. St. Pauls

9-27 at Whiteville

10-4 vs. West Bladen

10-11 at Red Springs

10-18 vs. East Columbus

10-25 at South Columbus

11-1 vs. East Bladen

11-8 at Fairmont

 

South Stanly

8-23 vs. Southwestern Randolph

8-30 at Union Academy

9-6 vs. Jordan-Matthews

9-13 Open Date

9-20 vs. Mount Pleasant

9-27 at South Davidson

10-4 at North Rowan

10-11 vs. North Moore

10-18 at West Stanly

10-25 at Chatham Central

11-1 vs. Albemarle

11-8 vs. North Stanly

 

South Stokes

8-23 at West Stokes

8-30 at Walkertown

9-6 vs. Trinity

9-13 at McMichael

9-20 vs. Elkin

9-27 Open Date

10-4 at South Davidson

10-11 vs. Winston-Salem Prep

10-18 vs. Mount Airy

10-25 at Bishop McGuinness

11-1 at East Surry

11-8 vs. North Stokes

 

Southeast Halifax

8-23 at Nash Central

8-31 vs. Northwest Halifax

9-20 at Perquimans

10-4 at KIPP Pride

10-11 at Northampton County

10-18 vs. North Edgecombe

10-25 vs. Weldon

11-1 at Northwest Halifax

11-8 vs. Rocky Mount Prep

 

Southside

8-23 at Ayden-Grifton

8-30 at Dixon

9-6 at Perquimans

9-13 vs. Granville Central

9-20 vs. North Duplin

9-27 at South Creek

10-4 vs. Tarboro

10-11 Open Date

10-18 at Pamlico County

10-25 at Jones Senior

11-1 vs. Riverside-Martin

11-8 vs. Northside

 

Starmount

8-23 at Mount Airy

8-30 at East Surry

9-6 vs. McMichael

9-13 at Forbush

9-20 Open Date

9-27 vs. Elkin

10-4 at Alleghany

10-11 vs. East Wilkes

10-18 at West Wilkes

10-25 vs. North Wilkes

11-1 at Wilkes Central

11-8 vs. Ashe County

 

Swain County

8-23 at Life Christian Academy (GA)

8-30 vs. Smoky Mountain

9-6 at Enka

9-13 at Franklin

9-20 Open Date

9-27 vs. Cherokee

10-4 vs. Andrews

10-11 at Rosman

10-18 vs. Murphy

10-25 at Robbinsville

11-1 vs. Gladiator Sports Academy

11-8 at Hayesville

 

Tarboro

8-23 vs. Rocky Mount

8-30 at Washington

9-6 vs. Northern Nash

9-13 at North Edgecombe

9-20 at SouthWest Edgecombe

9-27 Open Date

10-4 at Southside

10-11 vs. South Creek

10-18 vs. Jones Senior

10-25 vs. Pamlico County

11-1 at Northside-Pinetown

11-8 at Riverside

 

Thomas Jefferson 

8-23 vs. Commonwealth

8-30 at Hickory Hawks

9-6 at Carver

9-13 vs. Christ the King

9-20 Open Date

9-27 at Cherryville

10-4 vs. Pine Lake Prep

10-11 vs. Community School of Davidson

10-18 at Highland Tech

10-25 at Bessemer City

11-1 vs. Mountain Island Charter

11-8 at Union Academy

 

Union

8-23 at Midway

8-30 at Trask

9-6 vs. Pender

9-13 at Jones Senior

9-20 vs. James Kenan

9-27 vs. Swansboro

10-4 Open Date

10-11 at Princeton

10-18 vs. North Duplin

10-25 at Rosewood

11-1 vs. Hobbton

11-8 vs. Lakewood

 

Union Academy

8-30 vs. South Stanly

9-6 vs. Pine Lake Prep

9-13 vs. Commonwealth

9-27 at Christ the King

10-4 at Mountain Island Charter

10-11 at Bessemer City

10-18 vs. Cherryville

10-25 vs. Community School

11-1 at Highland Tech

11-8 vs. Thomas Jefferson

 

Warren County

8-23 at Southern Nash

8-30 vs. Vance County

9-6 vs. Northampton County

9-13 at Carrboro

9-20 vs. East Duplin

9-27 at Webb

10-4 at South Granville

10-11 vs. Bunn

10-18 at Granville Central

10-25 Open Date

11-1 vs. Roanoke Rapids

11-8 vs. Louisburg

 

Washington County

8-23 at Pasquotank County

8-30 vs. Riverside-Martin

9-6 vs. Pamlico County

9-13 vs. New Bern

9-20 at Northampton County

10-11 at Perquimans

10-18 vs. Holmes

10-25 at Camden County

11-1 vs. Gates County

11-8 at Manteo

 

Weldon

9-13 vs. Louisburg

9-27 vs. Northwest Halifax

10-11 vs. North Edgecombe

10-18 at Rocky Mount Prep

10-25 at Southeast Halifax

11-1 vs. KIPP Pride

11-8 at Northampton County

 

West Columbus

8-23 vs. Green Sea Floyds

8-30 vs. Sandhills Titans

9-6 Open Date

9-13 vs. South Robeson

9-20 at Fairmont

9-27 at South Columbus

10-4 at East Bladen

10-11 vs. St. Pauls

10-18 at West Bladen

10-25 vs. Whiteville

11-1 at Red Springs

11-8 vs. East Columbus

 

Winston-Salem Prep

8-23 at Asheville School

8-30 at Walkertown

9-6 vs. Hickory Hawks

9-13 vs. East Wilkes

9-20 Open Date

9-27 vs. Cummings

10-4 at Bartlett Yancey

10-11 at South Stokes

10-18 vs. East Surry

10-25 vs. Mount Airy

11-1 at North Stokes

11-8 vs. Bishop McGuinness

You are not authorized to post a reply.

Membership Membership:
Latest New User Latest: atonybrown
Past 24 Hours Past 24 Hours: 1
Prev. 24 Hours Prev. 24 Hours: 0
User Count Overall: 4261

People Online People Online:
Visitors Visitors: 156
Members Members: 0
Total Total: 156

Online Now Online Now:

What's happening when and where...

   Minimize
Locations:
select
No events to display.

Tweets